Kitap Sanat - Genel

En Ucuz Kitap Sanat - Genel Fiyatları

0 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
  Marka
  Kitap
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

  Sanat nedir? Türleri nelerdir?

  Sanatın tanımını tam olarak yapmak çok da mümkün olmamakla birlikte genel olarak, duyguların ve hayal gücünün çeşitli şekillerde dışa vurumu olarak tanımlayabiliriz. Heykel tıraşlar, ressamlar, müzisyenler, dansçılar, yazarlar, çizerler sanatla ilgilenen ve yaratıcılıklarını ortaya koyan kişilerdir. Amerikalı estetik uzmanı Weitz’a göre sanatın tanımını yapmak olanaksızdır, bu anlamda ancak kişisel görüşler beyan edilebilir. Sanatın, duyguların dışa vurumu olduğunu savunan görüşe göre ise, sanat, insanların sağlıklı bir zihne sahip olabilmeleri için gerekli bir şeydir. Başat biçimci sanat anlayışında ise, sanat anlamında verilen eserlerin bir uyum ve ahenk içerisinde olması gerekir. Gelişigüzel şekilde yapılan eserler, sanat kategorisine girmezler. Güzel sanatlar, bir duygunun resmedilerek, yazılarak, gösterilerek ifadesidir. Daha çok zevk ve güzelliklerle ilgilidir. Pratik sanat, estetik kaygısı olmaksızın, insanların günlük hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla yapılan bir iştir. Bir diğer adı zanaattır. Halıcılık, marangozluk, duvar ustalığı ve dokumacılık işlerini bu kategoride değerlendirebiliriz. Sanat müzeleri, çeşitli kültürlerdeki el işi çalışmaları, sanat tarihi gibi konularda yazılmış birçok sanat kitabı vardır. En uygun fiyatlı sanat kitaplarını Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz. Ayrıca, genel anlamda aradığınız bir kitap varsa onu da cimri.com sitesinde aratarak, hangi alışveriş sitelerinde en uygun fiyatlı olarak satıldığını kolayca öğrenebilirsiniz. Cimri.com, alışverişlerinizde zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

  Sanat ve zanaatın farkı nedir?

  Sanatta estetik ve uyum olması gerekirken, zanaat için bir ihtiyacın karşılanması esastır. Zanaat, maddi bir kazanç beklentisi ile yapılırken, sanat, sanat için yapılır. Sanat eserleri genellikle eşsizdir ve tekrarı olmaz. Oysa zanaat eserleri, daha fazla kişiye ulaşmak ve maddi kazanç sağlamak esasıyla seri şekilde üretilebilir. Bu konuda araştırmalar yapıyor ve daha çok bilgi edinmek istiyorsanız, en uygun fiyatlı zanaatçılık kitaplarını, cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

  Sanat kitapları nerede satılır? Fiyatları ne kadardır?

  Sanat kitapları yayınlarını en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri listeleyerek fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız sanat tarihi kitaplarının satışını yapan, online alışveriş sitelerini sizin için gezerek, en ucuz sanat tarihi kitaplarını bulur ve tek tıkla ekranınıza getirir.