Bir diğer adı VR gözlük olan sanal gerçeklik gözlüğü, son yıllara damgasını vuran teknolojik gelişmelerden biridir. Sanal gerçeklik gözlüğü, bireylere tam olarak orada olma hissini yaşatır. 3 boyutlu ortamlarda kullanılır. Bu teknoloji günümüzde giderek yaygınlaşmaktadır. Eğer siz de bu teknolojik imkandan faydalanmak isterseniz Cimri.com’da sizin için bir araya getirdiğimiz çok sayıda sanal gerçeklik gözlüğünü gözden geçirebilir; Samsung, Everest, HTC, Smartfun ve Inca gibi markaların VR gözlüklerine avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir?

Sanal gerçeklik gözlüğü LED, LCD, Plazma teknolojiler ile üretilmiş televizyonların, bilgisayarların ve benzeri aygıtların görüntüsünü daha gerçek kılmak üzere tasarlanmış teknolojik bir üründür. Sanal gerçeklik gözlüğü ile izlenen görüntüler daha gerçekçi görünür ve gözlüğü takmakta olan kişi izlenilen görüntülerden daha fazla keyif alır. Günümüzde pek çok televizyon kanalı artık maç yayınlarını bile bu formatta yayınlamaktadır. Bu maç yayınları, izleyiciye kendisinin de adeta sahada olduğunu hissettirir.

Sanal gerçeklik gözlüğü genel olarak 3 boyutlu bir deneyim yaşatmak üzere tasarlanmıştır. Sanal gerçeklik gözlüğü video yayınlarına gerçeklik hissiyatı katar. Gözlüğün kalitesi, gerçeklik hissinin yoğunluğunu belirler. Özellikle tam katılımlı ortamlar – kısa adı ile CAVE – sanal gerçeklik gözlüğü video deneyimini bambaşka bir boyuta getirir. Burada kullanıcının tüm algılarına hitap edilmesi ve kendisini tamamen sanal ortamda hissetmesi amaçlanır.

Sanal gerçeklik gözlüğü oyunları, oyun deneyimini bambaşka bir boyuta getirir. Oyuncular bu şekilde kendilerini tamamen oyunun içinde hissederler. Sanal gerçeklik gözlüğü ile oyunlar, çok daha heyecan vericidir. Özellikle çoklu katılımlı oyunlar, bir grubun aynı anda sanal gerçeklik ortamında buluşarak oyun oynayabilmelerini sağlar. Birkaç yıl içinde bu deneyimin çok daha gerçekçi boyutta olması beklenmektedir.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Sanal gerçeklik gözlüğü fiyatları, ürünün markasına ve kalitesine göre değişiklik gösterir. Gerçeklik hissiyatını yaşamak için kalite son derece önemlidir. Cimri.com’da sizlere en kaliteli VR gözlükleri en ucuz fiyatlarla sunulur. Cimri’nin ürün karşılaştırma özelliği en güzel sanal gerçeklik gözlüğünü seçmenize olanak tanırken, fiyat alarmı aracı da beğendiğiniz gözlüğün fiyatının düştüğünden haberdar olmanızı sağlar. Cimri size en avantajlı ve keyifli alışveriş deneyimini sunar.