Kişisel bakımın en önemli adımlarından birisi saçlardır. Daha canlı ve güzel saçlara sahip olmak her insanın hayalidir. Bunun için düzenli olarak saç bakımı yapmak oldukça önemlidir. Düzenli olarak yapacağınız bakımlar ile hem sağlıklı hem de çok güzel saçlara sahip olabilirsiniz!

  Saç bakımı denince ilk akla gelen ürün tabii ki şampuandır. Kullanacağınız bu ürün, sonrasında uygulayacağınız saç bakım ürünleri için güzel bir zemin hazırlayacaktır. Hatta seçeceğiniz şampuana göre belki de ekstra bakım ürünlerine bile gerek kalmadan istediğiniz sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz!

 • Şampuan çeşitleri ve özellikleri nelerdir?

  Genel olarak pek çok saç tipi ve problemi bulunmaktadır. Her tipe ve probleme yönelik onarıcı yapılara sahip şampuan çeşitleri bulunmaktadır.

  Bu problemlerin başını hiç şüphesiz ki dökülme sorunu çekmektedir. Saç dökülmesini önleyecek keratinli ürünler bu sorunları çözmek için üretilmiş güzel seçeneklerdir.

  En çok karşılaşılan problemlerden birisi de kepeklerdir. Kepeğe karşı üretilmiş birçok şampuan çeşidi bulunmaktadır. Hem kepeğe karşı hem de saç tipinize yönelik üretilmiş bu ürünler arasından kendinize en uygun olanı seçerek kepeğe elveda diyebilirsiniz!

  Çabuk yağlanan saçlar da hayatı olumsuz etkileyen problemlerden biridir. Bunun önüne geçebileceğiniz yapıda üretilmiş ürünleri tercih ederek güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

  Boya ya da fazla ısıya maruz kalmış kuru, yıpranmış ve yorgun saçlar için de üretilen pek çok çeşit bulunmaktadır. Bu ürünleri tercih ederek saçlarınızı eski sağlığına kavuşturabilmeniz çok kolay!

 • Yukarıda bahsedilen problemleri ve daha fazlasını tek bir şampuanla çözmek mümkün! Cimri.com’un size sunduğu yüzlerce çeşit arasından size en uygun ürünü seçerek istediğiniz güzel saçlara en uygun fiyatlarla hemen kavuşabilirsiniz!

 • Doğru şampuan seçmenin önemi nedir?

  Sağlıklı ve canlı saçlara kavuşmak hepimizin hayalidir. Buna yönelik alacağınız ürünleri de bilinçli ve doğru seçmeniz gerekmektedir. Bu nedenle saç tipinizi iyi analiz edip neye ihtiyacınız varsa ona yönelik bir ürün tercih etmeniz oldukça önemlidir.

  Yukarıda bahsettiğimiz çeşitler arasından size en uygun olanı seçerek doğru ve bilinçli bir bakım yapabilirsiniz. Bunu için yapmanız gereken şey ise saç tipinizi iyi analiz etmektir. Nem dengesi saç için çok önemlidir ilk analiz etmeniz gereken konu bu olmalıdır. Öyle ki çok nemli olduğunda yağlı ve rahatsız eden görünüşte saçlarınız olurken, nemini kaybeden saçlar çok kuru ve mat gözükür. Normal, yağlı, yıpranmış ve kepekli saçlar için üretilmiş ürünler arasında size en uygun ürünü seçerek kullandığınız takdirde başka bir bakım ürününe ihtiyaç duymadan canlı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

 • Head & Shoulders, Dove ve Clear gibi birçok ünlü markanın en iyi şampuan çeşitlerini en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com’da bulabilirsiniz!