Saçlar, hem kadınlar hem de erkekler için önem taşır. Kesimleri, taranmaları ve farklı modelleri ile saçların kendilerine has modası bile vardır. Bizler için bu kadar değerli olan saçlarımıza şekil vermede ise, saç fırçası ve tarakları birçok farklı çeşitle kurtarıcımız olmuşlardır. Kendinize uygun saç modellerini yaratabilmek ve sağlıklı saçlara kavuşmak için en uygun fiyatlı saç fırçası modellerini cimri.comdan keşfedebilirsiniz.

Saç Fırçası ve Tarak Türleri Nelerdir?

Saçlarımız bizim tarzımızı yansıtabildiğimiz ve yaptığımız değişiklerle kendimizi yenilenmiş hissettiğimiz en önemli varlığımızdır. Bu kadar değerli olan saçlarımızda ise, en çok kullandığımız gereçler saç fırçası ve taraklarıdır. Saç fırçası ve taraklar pek çok farklı uygulama için ayrı türlerde tasarlanmışlardır. İlk olarak saç fırçası çeşitlerinden söz edecek olursak; kürek, aralıklı, yuvarlak, yastıklı ve metal fön fırçalarını sayabiliriz. Kürek fırçalar, büyük ve geniş fırçalardır. Gür saçların açılımını kolaylaştıran bu fırçalar, ayrıca düzleştirmede de oldukça etkilidir. Kürek tipli saç fırçaları, birçok saç teline birden ulaşmasıyla tarama işleminin süresini de kısaltır. Saçlardaki elektriği de azaltan bu fırçalar yıpranmış saçların kullanımı için de idealdir. Aralıklı fırçalar, havalandırmalı yapılarıyla bilinir. Dış yüzeyindeki çizgi şeklinde aralıklarla saçların taranırken hava almasını sağlayarak dolgunlaştırıcı bir etki yaparlar. Yuvarlak fırçalar ise, genelde fön çekilirken tercih edilirler. Yuvarlak yapısı ile saçlara şekil vermede başarılı olan bu fırçalar, aynı zamanda saçların çabuk kurumasını da sağlamaktadır. Saçlara hem düz hem de dalgalı bir şekil vermek için yuvarlak fırçalar tercih edilebilir. Yastıklı fırçalar ise tabanı yükseltili olan fırçalardır. Kopan saçları tabanda biriktirirken, top şeklinde uçlarıyla da saç derisine masaj yapar. Bu şekilde saç derisindeki kan akışını hızlandıran yastıklı saç fırçaları canlandırıcı bir etki yaratır. Metal fön fırçaları termal fırça adıyla da bilinmektedir. Metal fön fırçaları yuvarlak ve havalandırmalı fırçalardır. Bu şekilde daha hacimli bir fön etkisi sağlamaktadır. Tüm çeşitlerde saç fırçası modellerine; Tarko, Hydra, Nascita, Vepa, Lionesse gibi markalarının en ucuz fiyatlı ürünlerini sizler için derleyen cimriden ulaşabilirsiniz.

Saç taraklarının türlerine değinecek olursak; krepe tarağı, geniş dişli taraklar ve uzun taraklarla karşılaşmaktayız. Krepe tarakları sap kısmı sivri olan ve saçları ayırmada kullanılan ince ve sık dişli taraklardır. Saçlara gür ve dolgun bir görünüm kazandırmak için tercih edilirler. Geniş dişli taraklar, gür ve ince telli her saçın kullanımına uygundur. Saçları açmada oldukça başarılı olan bu taraklar saçların yıpranmasını da en aza indirir. Uzun tarakların ise, gövdesi tamamen tarak dişlerinden oluşmaktadır. Genellikle bu taraklar saçları ayırmada ve şekillendirmede kullanılmaktadır. Nascita ve Fumo gibi markalardan ihtiyacınıza uygun saç taraklarını en uygun fiyatlarla cimri.comda bulabilirsiniz.

Saç Tipine Göre Saç Fırçası ve Tarağını Nasıl Seçmeliyiz?

Saç fırçaları ve taraklar seçilirken, dikkat edilmesi gereken en önemli konu saç tipidir. Saç tipimize uygun olmayan bir saç fırçası ve tarağı saçlarımızın yıpranmasına ve kırılmasına neden olabilir. Bu nedenle saç fırçası ve taraklarının çeşitleri arasından kendi saçımıza en uygun olanını kullanmak yararlı olacaktır.

Elektrikli Saç Fırçası Nedir?

Son bir iki yılda kullanımına rastladığımız elektrikli saç fırçaları düzleştirici etkili fırçalardır. Saç fırçası biçimindeki görüntüsüyle diğer düzleştiricilerden ayrılmakta ve kullanım kolaylığı ile dikkat çekmektedirler. Düzleştirici saç fırçası olarak isimlendirilen bu fırçalar, hem tarama hem de düzleştirme işlemini gerçekleştirdiğinden oldukça rağbet görmektedir. Siz de, en ucuz fiyatları ve fiyat karşılaştırma seçenekleri ile Fakir, Remington, King, Miss Hair gibi markaların düzleştiricili saç fırçalarına cimriden ulaşabilirsiniz.