Morfose, Elidor, Phyto, Organix, Akat, Nivea, La-Roche Posay, Kerastase, Farmona, Schwarzkopf, Hayashi, Gliss, Marjinal, Loreal Paris, J.F. Lazartique, Milk Shake ve Wella markalı saç bakım spreylerini, cimri.com sitesinde en ucuz fiyatlarla bulabilirsiniz.

Saç bakım spreyleri nasıl kullanılır?

Bu ürünler, boyadan ve fönden yıpranan saçları yumuşatmak, eski parlaklığını kazandırmak, hacimli ve güzel bir görünüm vermek, elektriklenmeyi önlemek, kolay taranmasını sağlamak, parlaklık kazandırmak ve nem oranını dengelemek gibi amaçlarla kullanılır. Düzenli kullanıldığında etkili sonuçlar verir. Özellikle argan yağlı saç bakım spreyleri, içeriğindeki yoğun E vitamini sayesinde saçların kısa sürede güç kazanmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanında, saç bakım kürlerinin içinde bulunan babassu yağı da hem saça nem kazandırıp hem de elektriklenmeyi önlemektedir. Saç bakım spreyleri, genellikle nemli ve temiz saçlara uygulanır. Banyodan sonra düzenli olarak kullanıldığında kısa sürede etkisini gösterir. Özellikle saç rengi değiştirme uygulamalarında, koyudan açığa doğru bir renk seçilmişse, kuaförler istenilen rengi verebilmek adına saça bir miktar açıcı uygulaması yaparlar. Koyu saç üzerine boyanan açık tonda saç rengi tutmayacağından, taban renk açıldıktan sonra renk değişimi işlemi gerçekleşebilir. Saç rengini sık değiştiren hanımlar, boya işleminden sonra expres bakım kürlerini uygulayarak, saç yıpranma oranını azaltabilirler. Yoğun oranda yağ, keratin ve vitamin içeren bu kürlerin uygulanması da oldukça kolay ve zahmetsizdir. Bazı besleyici saç maskeleri, saça uygulandıktan bir süre sonra durulamayı gerektirirken, bazı ürünler saçta kalacak şekilde üretilmiştir. Bakım spreylerinin nasıl kullanılacağı, ürün ambalajlarında yazmaktadır.

Saç bakım spreyi çeşitleri nelerdir?

Saç bakımında, erkekler ve kadınlar için ayrı ve ortak ürünler vardır. Nemlendirici, şekillendirici, parlaklık kazandırıcı, hacim veren, keratin etkili, besleyici sprey gibi farklı kullanımlar için hazırlanmış bakım spreyleri vardır. Ayrıca, saç uçlarına uygulanan saç bakım serumları da saçlardaki çatallaşmayı ve incelmeyi önleyici etki yapar. Saç bakım ürünleri genellikle durulamayı gerektirmez, ancak saç şekillendirici sprey uyguladıysanız mutlaka şampuanla yıkamak ve saç kremi ile desteklemek gerekir. Aksi halde, saçlarınız kırılıp yıpranabilir.

Saç bakım spreylerini, cimri.com sitesindeki saç bakımı kategorisi altında bulunan saç bakım spreyleri sekmesinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.