track source
track source
track source

Sabunlar

Sabunlar Fiyatları

6745 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Çoklu Paket
Antibakteriyel
Köpük Sabun
Sabunlar fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Saç Bakım Losyonu / Toniği Fiyatları
 • Saç Bakım Maskeleri & Serumlar & Spreyler Fiyatları
 • Saç Boyası Fiyatları
 • Saç Fırçası ve Tarağı Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Sabunlar Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Sabunlar markası:

  2021 yılı Sabunlar Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  25 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 6743 Sabunlar modeli içerisinde en ucuz Sabunlar fiyatı 0.87 TL iken, en yüksek Sabunlar fiyatı 7161.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Sabunlar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Ekim 2021 tarihinde ortalama Sabunlar fiyatı ise 31.12 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Sabunlar Ürünleri Hangileridir?

  Sabunlar Fiyatları Ne Kadardır?

  Cimri.com
  Sabunlar fiyatları 0.87 TL ile 7161.0 TL arasında değişmektedir.
  Cimri'nin Seçimi
  Ürün Görseli Hazırlanıyor
  Activex Hassas Koruma 650 ml Sıvı Sabun
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Duru Naturel Zeytinyağlı 1.8 lt Sıvı Sabun
  Duru Naturel Zeytinyağlı 1.8 lt Sıvı Sabun
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Dove Beauty Cream Wash 500 ml Sıvı Sabun
  Dove Beauty Cream Wash 500 ml Sıvı Sabun
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Sabunlar

  Temel temizlik malzemelerinin başında gelen sabun, içerdiği antibakteriyel özellikler ile önemli bir üründür. Yağ asidinden oluşan yapısı sayesinde sabunla kir ve lekeler çıkarılabilir. Sabun üretimi çok eski yıllara dayanır. Hijyen ürünleri arasında yer alan sabuna her zaman büyük ilgi olmuştur. Sanayi devrimi ile birlikte sabun markaları giderek artış göstermiş ve sabun satışları artmıştır. Sabunlar ilk başlarda geleneksel yöntemler ile yapılsa da günümüzde fabrikalarda üretilir. Katı ve sıvı halde bulunan sabunlar, genellikle el temizliği için kullanılır. Ayrıca vücut için de üretilen bazı sabunlar vardır. Doğada kendiliğinden oluşan sabunlar da vardır. Bu yağ asitleri, ilaç yapımında da kullanılır. Sabun, çabuk çözülebilen bir yapıya sahiptir. Kullanıldığı zaman kendi aromasını ortaya çıkarır. Kendine has kokusu ile ferahlık verir. Bazı su çeşitlerinde ise sabun çözülmeyebilir. Sıcak sularda sabun daha hızlı bir şekilde çözülürken sert ve soğuk sularda sabunun çözünmesi zordur. Kozmetik alanında da kullanılan sabunlar, losyon yapımında önemli bir rol oynar. Ayrıca metallerin paslanmasını önleyen sabun, sanayi alanında da kullanılır. Farklı ebatlarda ve kalıplarda sabunlar üretilebilir. Yumuşak dokusu sayesinde sabunlar değişik kalıplarda satılır. Her sabun markasının kendine has bir tasarım aşaması vardır. Boyut olarak kare ya da yuvarlak kalıplarda sabunlar bugün raflardaki yerini almıştır. Sabun kullanımı son zamanlar giderek yaygınlaşmıştır.

  Sabun Çeşitleri

  Özellikle toplumun sağlık kültüründe önemli bir yere sahip olan sabun, evlerde, iş yerlerinde mutfak ve banyolarda hijyen için kullanılır. Sabunlar ayrıca şampuan görevi de görür. Bazı özel üretilen sabunlar ile saçlar yıkanabilir. El ve duş sabunu ayrı kategorilerde değerlendirilir. Genel olarak yapısal özellikleri ise birbirine benzerdir. Ayrıca sabunlar toz halinde de üretilir. Bu tür sabunlar ise genellikle yüzey temizliğinde kullanılır. Sabun çeşitleri sıvı ve katı olarak genelde iki halde bulunur. Bitkisel ve hayvansal yağlardan üretilen sabunlar, günümüzde seri üretimle piyasaya sunulur. Başlıca sabun çeşitleri arasında hindistan cevizi, palm çekirdeği, zeytinyağı, defne, ayçiçeği, mısır, kükürt, tarçın gibi farklı aromalar içeren sabunlar vardır. Böylelikle tüketiciler kendilerine en uygun sabunu kolay bir şekilde seçebilirler. Sabunlar geleneksel yöntemde kaynatılarak yapılır. Kaynatılan yağın özü alınarak elde edilen sabunlar kalıplara dökülür ve donduktan sonra kesme işlemi yapılır. İstenilen büyüklüğe göre paketleme işlemine geçilir. En ucuz sabun çeşitleri arasında klasik zeytinyağından yapılan ürünler gösterilir. Bu ürünler genellikle el sabunu olarak kullanılır. Sabun anti bakteriyel özelliği sayesinde uzmanlar tarafından sıkça tavsiye edilir. Kullanım alanı oldukça geniş olan sabun çeşitleri sıvı halde de satılır. Bu ürünlerin dayanma süreleri oldukça yüksektir. Sabunlar herhangi bir farklı kimyasal maddelerle tepkimeye girebilir. Bu nedenle çamaşır suyu ya da yağ sökücü gibi ürünler ile karıştırılması doğru değildir. Jel formatında satılan sabunlar halı yıkama da da kullanılabilir. Kendine has kokusu ve özel dokusu ile kiri ve lekeleri çıkaran bu ürünler kolay kullanım özelliğine sahiptir. Geleneksel yöntem dışında sabun çeşitleri yapılırken soğuk yöntemden de faydalanılır. Oda sıcaklığında bir kaba dökülen yağa, sodyum veya potasyum hidroksit eklenerek işlem başlatılır. Böylece kıvam alan sabunlar kullanıma hazırdır. Hidrokarbon zinciri sayesinde sabunlar temizleme özelliği gösterir. Toz halindeki sabunlar farklı maddelerle birleşerek çamaşır yıkama deterjanı haline gelebilirler. Özünde sabun ile benzerlik gösteren bu ürünler, sabun ile aynı işlevi görür. Sabunlar ayrıca kimya deneylerinde de kullanılır. Giderek geliştirilen sabun çeşitleri, günümüzde teknolojinin artması ile beraber farklı formatlar da satılır.

  Sabun Fiyatları

  Son zamanlarda sabuna olan ilgi giderek artmıştır. Hijyen konusunda önde gelen ürünlerden olan sabun, çeşitlerine ve özelliklerine göre farklı fiyatlarda satılır. Sabun fiyatlarını belirleyen en önemli unsur, içeriğinde yer alan esanslardır. Zeytinyağından yapılan sabun ile defneden yapılan sabun arasında fiyat farkı olabilir. Genel olarak sabun fiyatları ucuzdur ve her bütçeye hitap eder. Marketlerde, alışveriş yerlerinde bir çok sabun çeşiti bulunur. En ucuz sabunlar işlevsellik olarak temizlik bazlı kullanılır. Ayrıca kozmetik alanda kullanılan sabunların değeri yüksektir. Bakım ürünü olarak kullanılan farklı formüllerdeki sabunlar da piyasada büyük ilgi görür. Yapısal olarak sert sularda dahi çözülebilen sabunların yanı sıra sadece sıcak suda çözülen sabunlar da vardır. Bu ürünler arasında fiyat farkı olabilir. Sabun fiyatını etkileyen bir diğer unsur ise markanın kendine özgü üretim formülüdür. Bir sabunda yer alan farklı bileşenler sabunun etkisini artırabilir. Böylece sabunun değeri de doğru orantıda artmış olur. Kullanım özellikleri açısından sabunlar dayanıklı temizlik ürünleridir. Uygun koşullar altında saklanabilir. Güneş ışığı karşısında kendini koruyan yapıları ile sabunlar kalıp özelliği bozulmadan kullanılabilir. El yıkamalarında sabunlar yapılan testler sonucu başarılı bir temizlik ürünü olduğunu kanıtlamıştır. Lekeyi doğrudan çıkaran sabun formları, kısa bir süre içinde istediğiniz temizliği sağlayabilir. Yeni formülle üretilen farklı sabunların fiyatı değişkenlik gösterebilir. Klasik sabundan farklı olan bu ürünler, birçok alanda kullanılır. Mutfakta bulaşık yıkarken ya da yüzey temizliği için özel olarak üretilen sabunlar da vardır. Bu ürünler, el ve vücut temizliğinin dışında da etkisini gösterir. Sabunlar, kendilerine özel ambalajlarda satılır. Sıvı haldeki sabunlar özel kutularda raflardaki yerini alır. Temizlik yapılacak yerin büyüklüğüne göre sabun miktarı göz kararınca belirlenebilir.

  Sabun Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Sabun seçiminde ürünü hangi alanda kullanacağınızı belirleyebilir ve istediğiniz farklı çeşitlerdeki sabunları satın alabilirsiniz. En ucuz sabun fiyatlarını göz önünde bulundurarak kendi bütçenize göre sabun tercih edebilirsiniz. Dilerseniz el ve vücut temizliği için sabun satın alabilir, isterseniz saç yıkamada kullanılan sabunları temin edebilirsiniz. Farklı kokular ve esanslardaki sabunları evinizde banyonuzda kullanabilirsiniz. Eğer sadece el yıkamak için bir sabun arıyorsanız, jel kıvamında olan sabunları tercih edebilirsiniz. Ya da klasik yöntemle hazırlanan sabunlardan satın almak istiyorsanız, kalıp halindeki sabunları kullanabilirsiniz. Sitemizi ziyaret ederek en ucuz sabun markaları ile ilgili fikir edinebilirsiniz. Sabunları uzun ömürlü kullanmak istiyorsanız kuru bir yerde saklayabilirsiniz. Ayrıca ıslak olan kalıp sabunlarınızı güneşte bir kaç saat tutarak eski haline gelmelerini sağlayabilirsiniz. Sabunları ıslak ve nemli bir yerde bırakmak erimesine neden olabilir. Bu nedenle muhafaza ederken kuru bir yer seçebilirsiniz. Gömlek, tişört veya bluz gibi kıyafetlerinizi sabun ile elde yıkayabilirsiniz. Çamaşır makinesi için vaktiniz yoksa, sabun ile daha hızlı ve pratik bir şekilde temizlik yapabilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız farklı esanslardaki sabunlar giysilerinize aynı kokuyu verir. Gün boyu ferah olmanızı sağlar. Sabunları cilt bakımında da kullanabilirsiniz. Kükürt içerikli sabunlar sivilcelere karşı etkilidir. Böylelikle doğal bir şekilde sabun ile cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Her gün düzenli bir şekilde kullanılan sabunlar etkili bir sonuç verir. Kepek sorununuz varsa, bazı özel sabunları satın alabilir ve saç bakımınızı da yapabilirsiniz. Bu sayede daha parlak ve daha canlı saçlara kavuşmuş olursunuz. Aynı zamanda sabunlar, saçlardaki yağlanmayı da önleyici etkiye sahiptir. Böylelikle sağ sağlığınız için sabunların bu özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery