• RUJ

  Kadınların vazgeçilmez makyaj ürünü olan ruj, yüze renk ve canlılık vermesi bakımından önem taşır. Bu kozmetik ürünü; pigmentler, yağlar, balmumu ve yumuşatıcı gibi maddelerden oluşur. Mezopotamya’da ortaya çıkan ruj yapımı günümüze kadar gelmiştir.

  Hemen hemen her kadının kullandığı makyaj malzemesidir. Oldukça geniş bir renk yelpazesine sahip olan rujların çeşitleri de mevcuttur. Bunları; klasik ruj, mat rujlar, dudak parlatıcıları, dudak balmları, kalem ruj, nemlendirici ruj ve kutu rujları olarak sıralayabiliriz. Sizlerde dudaklarınızı renklendirmek için en ucuz marka ruj çeşitlerine, en uygun fiyata Flormar, Pastel, Golden Rose, Loreal Paris gibi marklardan en ucuz fiyatlarla karşılaştırabilir ve ulaşabilirsiniz.

 • RUJ DUDAKTAN NASIL TEMİZLENİR?

  Evinizde bulunan malzemelerle ruju kolayca temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için; Öncelikle dudağın üst tabakasında bulunan fazlalık bir peçete yardımı ile alınır. Tahriş etmemek için çok bastırmamaya dikkat edilmelidir. Sonrasında dudakta hiç boş yer kalmayacak şekilde vazelin sürülür ve yedirilir. Bu işlemi bir kaç kez tekrarlayabilir ve biraz bekleyerek yumuşamasına yardımcı olursunuz. Bu işlemin ardından son kez kağıt havlu ile vazelin temizlenmelidir. Vazelinle birlikte kalan rujlarda kağıt havluyla gelecektir. Son olarak dudaklar dudak kremi ya da balmlarla nemlendirilmelidir.

  Dilerseniz makyaj temizleyiciler, tonikler veya makyaj temizleme mendilleri ile de temizleyebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta, dudaklar hassas bölgeler olduğu için tahriş etmeden temizlemeye özen göstermeliyiz.

 • RUJ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

  Ruj seçimi yaparken ruju kesinlikle denemeliyiz. Özellikle bileğimizin içine doğru sürerek bize uygun olup olmadığını anlamak kolay olacaktır. Kıyafetimiz ve tenimizle bütünlük göstermesi bakımından renk seçimi konusunda daha dikkatli olmalıyız.

  Kalın dudaklı kadınlar mor kahverengi ve bronz gibi mat renkleri tercih etmeli, ince dudaklı kadınlar ise daha açık renkleri kullanmalıdır. Sarışın renkli kadınlara ise şeftali, leylak ve mercan renkleri yakışırken, kumrallarda; mat şeftali tonu, kahverengi, terakota tonları uygundur. Kızıllar, tarçın ve bronz. Esmerlere de kırmızı tonlarını tercih edebilirler.

  Renk seçimi konusunda mevsimlerinde etkili bir faktör olduğunu unutmamak gerekir. Yaz aylarında fresh, canlı ve daha açık renkler tercih edilirken, kış aylarında ise toprak, kahverengi gibi koyu renkler tercih edilir.

  Ruj alırken kesinlikle cildinize zarar verecek yan sanayi rujları tercih etmeyin. Alacağınız ruj markası önemli. Yüksek fiyatlardaki rujları tercih etmenize gerek yok, en ucuz fiyata markalı rujları Cimri.com' dan takip edebilir, fiyatları karşılaştırarak en uygununa sahip olabilirsiniz.