Yenigün marka diyabetik reçelleri en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Diyabetik beslenmenin önemi nedir?

Şeker hastaları, diyabetik beslenme önerilerine uyarak, sağlıklarını korurlar. Şeker hastaları için üretilen birçok ürün olduğu için herhangi bir yiyecekten mahrum kalmadan, düzenli ve dengeli beslenerek hayatlarını sürdürebilirler. Diyabetik beslenme, kan şekerinin dengede kalmasını sağlayarak pankreası yormaz. Bu kişiler, doktorlarının tavsiye ettiği ilaçları kullanmanın yanında düzenli egzersiz ve dengeli beslenme ile kaliteli bir yaşam sürerler. Sağlıklı beslenme, vücudun ihtiyacı olan yiyecekleri, ihtiyaç duyduğu kadar tüketmek ve hareketli bir yaşam içinde olmakla mümkündür. Düzenli olarak egzersiz yapan bir kişinin vücudu, hareketsiz bir kişinin vücuduna göre daha sağlıklı olur. Diyabetik beslenen kişiler için üretilmiş birçok hazır gıda çeşidi vardır. Diyabetik özellikli reçeller de bunlardan biridir. Normal bir reçelden farklı biçimde tatlandırılan bu reçeller, normal reçel tadında olup, aşırı tüketilmedikleri sürece kan şekerini yükseltmezler.

Diyabetik reçel nedir?

Reçeller, kahvaltıların vazgeçilmez tatlılarından olmakla birlikte, yüksek kalori ve şeker ihtiva ettiğinden dolayı, şeker hastaları için diyabetik nitelikli reçeller üretiliyor. Bu reçeller, şeker yerine farklı tatlandırıcılarla tatlandırıldığından dolayı, pankreasın çalışma sistemini etkilemiyor, sağlıkla tüketilebiliyor. Tabi bu ürünleri tüketirken de dikkatli olmak, aşırıya kaçmamak gerekir. Normal reçellerde olduğu gibi bu reçellerinde birçok çeşidi vardır. Kayısı, ayva, ahududu, çilek, gül ve karpuz gibi aromalarda üretilen reçeller tercih edilebilir.

Diyabetik reçel nasıl yapılır?

Reçelinizi diyabetik şekilde yapmak istiyorsanız, normal reçel tarifinizi uygulayabilirsiniz, ancak kullandığınız şeker mutlaka diyabetik şeker olmalıdır. Ev yapımı reçellerin doğru biçimde saklanması önemlidir. İçerisinde katkı maddesi olmadığından dolayı çabucak bozulabilir. Bu nedenle, pişer pişmez cam kavanozlara konulup, ağzı kapatılmalı ve ters çevrilerek bekletilmelidir. Oda sıcaklığına kadar soğuduktan sonra buz dolabına koyabilirsiniz.

Diyabetik reçel fiyatları ne kadardır?

En ucuz diyabetik reçelleri cimri.com sitesinde, diyabetik gıda kategorisinin altında listelenen, diyabetik reçel sekmesinden görüntüleyebilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Cimri.com, diyabetik reçel satışı yapan online mağazaları sizin için gezer ve en ucuz alternatifleri tek tıkla ekranınıza getirir.

Reçel Çeşitleri Nelerdir?

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezlerinden olan bu tatlılar, en uygun fiyatla cimri.com’da sizlerle.

Şeker kamışından veya şeker pancarından üretilen işlenmiş şeker ve çeşitli meyvelerle kaynatılarak yapılan, genelde kahvaltı öğünlerinde tüketilen, macun kıvamındaki tatlılara denir. Özellikle dondurucuların hayatımızda yer almadığı dönemlerde icat edilmiş, genelde yazın yetişen meyveleri kışın da tüketebilmek için üretilen bu yöntem, bugünlere farklı bir tatlı olarak gelmiştir. Mevsiminde toplanan meyveler, uygun şekilde pişirilerek, reçel kavanozunda saklanıp, her mevsim tüketilir. İlk Müslümanların geliştirdiği rivayet edilen bu tatlı türü, İspanya’nın Müslümanların elinden çıkmasıyla, başta Avrupa’ya daha sonrasında ise bütün dünyaya yayılmıştır. Osmanlı dönemlerinde ise, bu tatlıyı yapmayı bilmeyen kadınlar ayıplanırmış.

Reçel üretimi ve üretim yöntemleri ise yörelere göre değişir. Özellikle yazları bol güneş alan yörelerde reçellik meyveler, şeker ile karıştırılıp, güneş ışındığında günlerce bekletilerek yapılabilir. Aynı zamanda, reçel tarifi öğrenildikten sonra, istenilen meyvelerle kendi evimizde de yapabilirken, annelerin ellerinden çıkmış lezzete ve doğallığa sahip ürünleri üreten markaları da sanal ya da perakende marketlere bulabiliriz.

Bazı yörelerde bu tatlılar farklı amaçlarla da kullanılabilir. Örneğin; Kıbrıs’ta ceviz reçeli misafirliklerde, şeker veya çikolata gibi ikram edilir. Bazı yörelerde ise, kahve içimi öncesi ağzı tatlandırmak için kullanılmaktaydı.

Reçel Bozulur Mu ?

Şeker miktarı düşük ise ya da yetersiz kaynatılır veya kavanozları düzgün kapanmaz ise bozulabilir. Bunların dışında genelde bozulmaz. İçerisindeki şeker zamanla kristalize olur. Şekerlenme denilen bu gibi durumlarda ise, tekrardan kaynatmak gereklidir.

Reçel Çeşitleri Nelerdir ?

Çilek, incir, patlıcan, ceviz, vişne, frambuaz, mavi böğürtlen, ahududu, ayva, karpuz, şeftali, portakal, kayısı, limon çiçeği, balkabağı, karadut, gül, havuç, turunç kabuğu gibi mevsiminde toplanmış, akla hayale gelebilecek her türlü bitkilerden üretilen reçel çeşitleri diabetik veya light versiyonları ve farklı gramajlardaki boyutları ile de cimri.com’da. Penguen, Yenigün, Aktürk, Atiye Laçin, St.Daifour, Abdurrahman Tatlıcı, Seyidoğlu, Tamek, Dr.Oetker, Carrefour, Koska, Tukaş, Pınar gibi sektörün önde markaları, geniş ürün yelpazesi, kaliteli ve doğal ürünleri ile, en uygun fiyatlarla cimri.com’da sizleri bekliyor.