Uzaktan kumandalı arabalar, hemen her erkek çocuğunun rüyalarını süslemiştir. Yurtdışında bulunan akrabalar, bu arabalardan getirince, o çocuk mahallede süper star haline gelirdi. Basit bir ileri geri düğmesiyle kumanda ile yönetilen, zamanında herkesin peşinden koştuğu bu araçlar, zaman içinde çok fazla gelişerek RC araçlar halini aldı. Siz de DJI, Vardem, Maisto, King gibi markaların birbirinden güzel ve kaliteli RC araç çeşitlerini en ucuz fiyatlarla Cimri’de bulabilirsiniz.

RC Araç Nedir?

İngilizce Radio Control’un kısaltması olan radyo frekanslı bir kumanda ile kontrol edilen, her türlü modifiye yapılabilen 180-200 km hıza ulaşabilen, gerçek aracın 1/8 oranında küçültülmüş halidir.

Modifiye edilebilmesi oyuncak olmadığının kanıtıdır. RC kit model arabalar ikiye ayrılır. Benzinli RC araç; nitro metonol yakıtla çalışır. Elektrikli RC araç; elektrik motoru ile çalışır. Araba şasisi üzerine monte edilen özel ekipmanlar ile çalışma sistemini belirlemek mümkündür.

Araba tutkunlarının vazgeçilmezi RC araçlar artık bambaşka bir oyun kültürü haline gelmiştir. Genç yaşlı hız tutkunları drift, egzoz, lastik gibi aracın bütün parçalarıyla tek tek uğraşırlar. Elektrikli RC araçlar, şarj edilebilme özelliği sayesinde özellikle çok çocuklu ailelerin tercihleri arasında ilk sırayı alır. Bazı RC araçlar; modelli yarış arabalarına veya lüks markaların araba modelleriyle büyük benzerlik olacak şekilde üretilmektedir. Çocukların düşlerini süsleyen RC araçlar; kara araçları, hava araçları, su araçları olarak farklı şekillerde üretilmiştir.

RC araç modelleri gibi kendi özel hayran kitlesine sahip olan, piyasaya hızla yayılmaya başlamış droneler de Cimri’de en ucuz fiyatlarla alıcılarını beklemektedir.

Drone Nedir?

İnsansız hava aracı sınıfında yer alan, önceleri sadece askeri alanda kullanılan, günümüzde kişisel kullanımda video, fotoğraf çekebilme özellikleriyle maceraperestlerin yeni tutkusu teknolojik aletlerdir. Yerden kumandalı hava aracı da denilebilir.

Drone modelleri, görüntü kalitesine, donanım sağlamlığına, menzil uzunluğuna göre değişen çok geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir. Amatör drone çeşitleri olduğu gibi çok profesyonel drone çeşitleri de vardır. Çeşitli özelliklerdeki droneler hızla insanların ilgisini çekmekte ve kendi özel hayran kitlesini oluşturmaktadır.

Siz de hem yetişkinler için hem çocuklar için Rc araç çeşitlerine ve drone çeşitlerine Cimri.com’dan ulaşabilir, en ucuz fiyat avantajlarından yararlanarak hobinizi doyasıya yaşayabilirsiniz.