• Mobilya ve dekorasyon kategorisinde yer alan ranzalar , hem çocuklar hem de aileler için oldukça kullanışlı bir çözümdür. Her ne kadar dar alanların çözümü olarak bilinse de, ranzalar özellikle çok çocuklu ailelerde de önemli bir yer kaplamaktadır. Ranzalı odalar, düzenli olmasının yanı sıra, çocukların da en büyük hayallerinden biridir. Ranzaların, gündüz ayrı gece ayrı bir kullanım alanı oluşturmaları ve alandan tasarruf etmeyi seven kişiler için kanepe gibi fonksiyonel modelleri de bulunmaktadır. Siz de Cimri’de; Avensis ve Metalia gibi markaların en uygun ranza modellerine ulaşabilir, en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

  • Ranza Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Ranzalar altlı üstlü iki yataktan oluşan karyola çeşitleridir. Oldukça az yer kaplaması ve kolay kullanımı ile sıkça tercih edilen ranzalar, bugün gelişen tasarımları ile de farklı modellerde bulunmaktadır. Ranza almadan önce dikkat edilmesi gereken belli başlı detaylar bulunmaktadır. Bu detaylara dikkat etmek, uyumlu bir görünümün yanı sıra kullanışlı bir ranza seçmek için oldukça önemlidir. Aksi takdirde hem dekorasyonunuz hem de yeteri kadar verimi alamadığınız bir ranza ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ranza seçilirken ilk dikkat edilmesi gerekilen nokta odanın boyutudur. Odanın genişliği yanı sıra odanın yüksekliği ranza seçimlerini etkileyecek en önemli etkenlerden biridir. Seçeceğiniz ranzanın kaliteli bir malzemeden üretildiğinden de emin olmanız gerekmektedir. Dayanıklı bir malzemeden üretilen ranzaları daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Ranzaların güvenli olduğundan da emin olmanız gerekmektedir.

    Üst katta yatacak kişinin güvenliğini sağlayabilmek için ranzanızda korkuluk olması önemli bir etken olacaktır. Ranzaların uzun süreli kullanımlarında üst kat ile alt kat arasında bulunan kısımlarda eğilmeler görülebilmektedir. Bu durum tehlike arz edebileceğinden, ranzanızı seçerken iskelet sisteminin de sağlam olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Alınacak yaş grubu ve kilolarına uygun bir iskelet sisteminin olması, bu gibi tehlikelerin önüne geçecektir. Ranzanızın boyutları da odanızın boyutlarına uyumlu olduğu kadar, kullanacak kişilerin de boyutlarına uygun olarak seçilmelidir. Siz de, kullanacağınız alana ve kişilere bağlı olarak en uygun ranza modellerine Cimri’den ulaşabilir ve en ucuz ranza modellerine hızlıca sahip olabilirsiniz.