• Ramazan Paketi
 • Broşür
 • Küçük Ev Aletleri
 • Bakliyatlar
 • Makarna ve Şehriye
 • Ekmek Yapma Makinesi
 • Sıvı Yağ ve Margarin
 • Toz ve Küp Şeker
 • Çay Slider
 • Süt ve Süt Ürünleri
 • Ramazan Paketi

Ramazan İhtiyaç Listesi 

Ramazan boyunca evinizin ihtiyaçları için, Ramazan Bayramı alışverişi yaparken ya da Ramazan kolisi almak üzere Cimri.com rehberliğine güvenebilirsiniz. Ramazan ayı ev ihtiyaçları listesi yapıp nelere gereksinim duyacağınızı belirlemeniz yeterli. Peki, Ramazan ihtiyaçları neler, listeye neleri mutlaka koymalı? İnternette uygun Ramazan alışverişi yapılacak yerler hangileri, marketlerin Ramazan kampanyalarını nereden görebilirsiniz ve Ramazan kolisi nereden alınır...Bu soruların yanıtlarını ve Ramazan ev ihtiyaçları için fırsatları bu sayfada bulabilirsiniz. 

 • Ramazana Özel Broşürler
 • Ramazan Paketi
 • Konserveler
 • Sıvı Yağ Margarin
 • Bakliyatlar
 • Makarna Şehriye
 • Toz Şeker
 • Kuru Sebze

Ramazan Alışverişi Listesi

Ramazan ayı, evlerde bereketin de arttığı özel bir dönemdir. Akşam yemekleri çok daha çeşitli olur. Tüm gün orucunu tutan ev halkı için iftar menüsü gibi iftar sonrası atıştırmalıklar ve sahur menüsü tam bir şölen havası yaşatır. Yılın başka hiçbir döneminde mutfaklar, Ramazan ayındaki kadar hareketli olmaz. Peki, Ramazan alışveriş listesinde neler olmalı? En fazla ürün çeşidini bulmak ve en hesaplı fiyatlarla mutfak alışverişi yapmak için nasıl bir yol izlemeli? 

Ramazan Ayı Alışveriş Listesinin Olmazsa Olmazları

Ramazanda sofralar daha zengin oluyor dedik. Dolayısıyla un, şeker, ekmek, kuru bakliyat, süt, yoğurt, meyve ve sebzeler gibi bir mutfağın ihtiyaç duyduğu her şey, bu ayda da evde bulunmalı. Ama Ramazan ayına özel olan ve bu dönemde mutlaka tüketilmesi gereken bazı gıdalar var. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibi:

        Güllaç

Evet, mutlaka tüketilmesi gereken bir besin değil ama Ramazan pidesi gibi bu aya özel bir tatlı olması nedeniyle mutlaka mutfakta bulunmalı. Hazır güllaç paketlerinden alıp, şekerli sütle ıslatıp, ceviz içi ile tatlandırıp iftar sonrası çayın yanında sunabilirsiniz. Tatlı ve Pasta kategorisinden güllaç fiyatlarına bakabilir ve güllaç siparişi verebilirsiniz. 

        Yoğurt

Yoğurt, çok güçlü bir prebiyotik. Bu da onun hem tok tutmasını hem de bağışıklığı güçlendirmeyi sağlıyor. Bu nedenle iftar menülerinde ve sahurda yoğurt tavsiye ediliyor. Bu arada turşu da güçlü bir probiyotiktir. Süt ve Süt ürünleri kategorisinden hızlıca yoğurt siparişi verebilir ya da kendiniz, taş gibi ev yoğurdu yapmak için yoğurt yapma makinesi alabilirsiniz. 

        Zengin kahvaltılık çeşitleri

Sahurda keyifli bir kahvaltı sofrası hem pratik hem de doyurucu olur. Zeytinin bol lifli olması, peynir ve yumurtanın tok tutma özelliği, bolca yeşillik ile bir araya gelerek dengeli bir sahur menüsü sunabilir. Elbette menüyü reçel çeşitleri, bal,  şarküteri ürünleri ile çeşitlendirebilirsiniz. Supermarket Gıda kategorisinde aradığınız hemen her kahvaltılık çeşidini bulabilirsiniz. 

        Hurma

Güllaç gibi hurma da Ramazan sofralarının özel ürünlerinden biridir. Hurmanın tok tutma özelliği ve enerji verme kapasitesi de çok yüksek. Aradığınız hurma çeşidini Kuruyemiş ve Çerez kategorisinde bulabilirsiniz. 

        Çorba malzemeleri ya da hazır çorbalar

Hem iftarda mideyi rahatlatmak için hem de sahurda tok tutucu olması ve pratik olması yönüyle çorbalar tercih edilebilir. Bu nedenle mutfakta hazır çorba bulundurmak ya da çorba malzemelerini almak önemli. Pratik bir biçimde çorba yapmak için buraya bakın!

         Kuruyemişler

İftar sonrasında kuruyemişlerle gün boyu kaybedilen enerjinizi toplayabilirsiniz. Diğer yandan ailece bir arada olmanın keyfini de artıracaklardır.     

        Lokum

İftar sonrasında bol şerbetli ya da emekli tatlılar şart değil. Bu ayın ve yaşadığımız coğrafyanın simgelerinden olan lokum çeşitleri ile kahve ya da çay saatlerini keyifli kılabilirsiniz. Hatta çocuklarınıza Ramazan sofralarını anlatırken lokum, güllaç, hurma gibi tatlara mutlaka yer verin.

        Hazmı kolaylaştıran çaylar

İftardan sonra mideyi rahatlatmak üzere hazmı kolaylaştıran çaylar içebilirsiniz. Rezene çayı, yeşil çay, ekinezya gibi farklı bitki çayları olabilir...

 

Ramazan Alışverişi İçin İpuçları

“Ramazan ayına özel olarak kileri ve buzdolabını zenginleştirmek ve bu aya özel bazı besinleri de listeye almak önemli” dedik. Peki, iyi fiyata internetten alışverişin ipuçları nelerdir? Hemen sayalım:

        1. Ne alacağını önceden bilmek yani bir alışveriş listesine sahip olmak.

        2. Listedeki ürünler için en iyi fiyatı bulmak üzere araştırma yapmak.

Şimdi, bunları tek tek ele alamım:

 

Ramazan Ayı Alınacaklar Listesi Yapın!

Ev ihtiyaçları için alınacaklar listesi yapmak daha planlı bir alışveriş için öneriliyor. Diğer yandan böyle net bir listeye sahip olmak, hesaplı mutfak alışverişi yapabilmenin anahtarıdır. Neden mi? 

        1. Eğer alışveriş listeniz varsa, ne alacağınızı net olarak bilir ve belirlenenin dışına çıkmamış olursunuz. 

        2. Alışveriş listeniz varsa, zaten evde bulunan ve son tüketim tarihi paket açılmasa bile az olan (peynir gibi) ürünleri tekrar alma hatasına düşmezsiniz. 

        3. Alışveriş listesindeki ürünler net olunca her bir ihtiyaç kalemi için fiyat araştırması yapmanız da daha kolay olur. 

        4.Alışveriş listesi ile ilerlemenin diğer iyi yanı da gerçekten ihtiyaç olan hiç bir şeyi unutmamak. 

 

En İyi Fiyatı Bulun!

En iyi fiyatı bulmak, emek ister. Online alışverişin söz konusu olmadığı yılları düşünün: Market market gezip, örneğin 5 kilo unun en uygun hangi markette satıldığını bulmak, ne kadar da zordu. Online alışveriş yaparken de bir siteden diğerine gidip gelmek, bir ona -bir buna bakmak epeyce kafa karıştırıcı olabiliyor. Hele de alacağınız tek bir ürün değil de onlarcası varsa...Cimri.com, tam da bu ihtiyaçtan yola çıkıyor ve en uygun fiyatın nerede olduğunu sizin için buluyor. Cimri.com rehberliğiyle tahmininizden çok daha hesaplı bir biçimde Ramazan alışverişi yapabilirsiniz. Neden mi?

    1. Cimri.com ile marketlerin Ramazan kampanyalarını tek sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Böylece örneğin Migros Ramazan kampanyası, BİM Ramazan ayı alışverişi kampanyası, ŞOK Ramazan kampanyası gibi farklı marketlerin Ramazan dönemine özel kampanyalarını tek seferde görüp, size uygun olanı inceleyebilirsiniz.

    2. Marketlerin Ramazan ayı broşürlerini de Cimri.com Broşürler sayfasında görüntüleyebilirsiniz. Böylece A101 Ramazan ayı broşürüne veya ŞOK Ramazan ayı broşürüne tek sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu amaçla Broşürler sayfasını mutlaka inceleyin!

    3.Tüm market ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilemeniz için Cimri.com Supermarket kategorisi, çok geniş bir ürün seçeneği havuzuna tek sayfa üzerinden erişmenizi ve ürünlerini özelliklerini - fiyatlarını karşılaştırabilmenizi sağlıyor.

    4. Cimri.com kategorileri, ev ihtiyaçları için internetten alışveriş yaparken ürünlerin fiyat geçmişlerini görebilme konforunu da sunuyor. Böylece aldığınız ürünün bir süre önceki fiyatını da öğrenebiliyorsunuz. 

    5. Cimri.com, market ve mağazaların bir güne özel fırsatlarını da tek sayfa üzerinden takip edilecek şekilde paylaşıyor. Günün Fırsatları sayfasına bakarak bazı temel ihtiyaçlarınız için çok cazip fiyat avantajları ile karşılaşabilirsiniz. 

    6. Hesabım sayfası size özel ve pratik bir biçimde yönetebileceğiniz bir alan. Burada ürünleri sepete atmaktan çok daha detaylı özellikler olması, alışverişi iyi fiyat odaklı yapmanızı ve ihtiyaçlarınızı daha iyi optimize etmenizi sağlıyor. Örneğin fiyat alarmı özelliği sayesinde almayı planladığınız ürünün fiyatı düştüğünde hemen haberiniz oluyor. 

 

Ramazan Kolileri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Ramazan ihtiyaçlarının bir diğer kalemi de bizim hanemiz dışındakilerin sofraları için Ramazan bereketi sunan Ramazan kolileridir. Ramazan kolilerinin içinde neler var ve Ramazan kolisi en iyi fiyat arayışının yanıtına da bakalım. 

Ramazan Erzak Paketi İçinde Neler Var?

Ramazan kolisinin içeriği farklılık gösterebilir. Bazıları peynir, tereyağ hatta meyve içerirken bazılarında sadece oda sıcaklığında bozulmayacak paketli kuru gıdalar bulunur. Ramazan kolisi, iftar ve sahur için zengin beslenmeye destek olmayı yani ramazan sofrasına bereket sunmayı amaçlarsa da son yıllarda temizlik malzemeleri de bu pakete eklenebiliyor. Ramazan kolilerinin içindekiler listesi yaparsak, hemen hepsinde bulunanları aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.

Ramazan Paketinin İçindekiler:

        1. Tuz 

        2. Çay

        3. Kahve

        4. Un

        5. Toz şeker, küp şeker

        6. Kuru Fasulye, mercimek, nohut gibi bakliyatlar

        7. Makarna

        8. Pirinç, bulgur

        9. Salça

        10. Konserveler

        11. Sıvı yağ ve katı yağ

        12. Reçel

        13. Kakaolu fındık kreması çeşitleri

        14. Kuruyemiş

Ramazan Paketi En İyi Fiyat

Ramazan ayı ev ihtiyaçlarını hesaplı bir şekilde karşılamak önemli ama eğer almaya niyetiniz varsa Ramazan kolisi için de aynı şekilde çok hesaplı seçenekler bulabilirsiniz. İçeriği zengin Ramazan paketlerini cazip fiyat avantajıyla almak üzere de Cimri.com rehberliğini deneyimleyin. Ekonomik Ramazan paketleri için marketlerin fiyatlarını ve kampanyalarını tek noktadan görüntülemenin konforunu yaşayın. Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle Play