Marka
Delcatu
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Hemen herkesin evinde bulunan, rahatlığı ve şıklığı ile evlere değer katan ve dekorasyonu güçlendiren bir objedir puf tabureler. Siz de yüzlerce puf koltuk modellerinden birini seçip evinizin dekorunu güçlendirmek istiyorsanız; Dekorjinal, Woodenbend, Decor Design, Delcatu gibi markaların en kaliteli ürünlerini, en uygun fiyatlarla Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Puf Nedir?

En basit açıklamasıyla; içerisine yumuşak elyaf veya sünger gibi maddeler doldurulmuş, genelde ayakları gözükmeyecek şekilde imal edilen, alçak ve arkalıksız oturaktır. Akşam eve yorgun dönünce ayaklarınızı uzattığınız, dinlenmenize büyük katkı sağlayan bir ev eşyasıdır. Çok işlevli bir mobilyadır.

Puf Ne İşe Yarar?

Çocukluğumuzda annelerimizin makyaj masasını tamamlamak için üretilen puf modelleri artık çok işlevliliği sayesinde evlerimizin her köşesinde kullanılır oldu. Bazen orta sehpa niyetine evin ortasına yerleştirilir, bazen pencere kenarına çekilip sedir olarak kullanılır. Bu koltukların en yaygın kullanıldığı alanlardan biri yatak odasıdır. Yatağın bitimine geniş bir bank veya iki küçük parça olarak yerleştirilerek dekor tamamlanır. Diğer en yaygın alan ise oturma odasıdır. Orta sehpa, kenar koltuk veya mini ayak uzatılacak şekilde tercihinizi yapabilirsiniz.

Puf Çeşitleri Nedir?

Birçok farklı kullanım şekline sahip bu eşyalar, minder, bank, berjer, orta sehpa gibi kullanım yerlerine göre farklı çeşitlere sahiptir. Sandıklı veya sandıksız üretilebilen bu çok işlevli mobilyayı her yerde kullanabilirsiniz. Örneğin; uzun olmayan sandıklı puf modelini içine diz battaniyesi, gazete gibi şeyler koyarak oturma odasında kullanabilirsiniz. Ya da kapının girişinde ayakkabılarınızı giyerken oturmak için kullanıp, yine içine şemsiye, ayakkabı kutuları gibi eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.

Seçeceğiniz puf minderi evinizde hâkim olan renklere göre seçmeyi unutmayın. Birbirine zıt renklerle odanızı dekore ederek canlı bir görüntü de yakalayabilirsiniz. Gri koltuklarınız varsa seçeceğiniz canlı pembe, turkuaz veya sarı renklerinde bir puf şeklinde orta sehpa tercih edip, odanızı bambaşka bir havaya sokabilirsiniz. Bu ev eşyası için siyah deriden yapılmış, kapitone görünümlü modellerden de tercih ederek dekorunuzu tamamlayabilirsiniz. Yüzlerce model, renk ve çeşit arasından size en uygun olanını Cimri vasıtasıyla bulabilir, evinizin dekorasyonunu güçlendirebilirsiniz.