Geçmişten günümüze teknolojinin gelişmesi ile hayatımıza giren projeksiyon aletleri son dönemlerde yoğun bir şekilde kullanılan bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Neredeyse her okulda ve her şirkette projeksiyon cihazlarına rastlamak mümkündür. Bu cihazlardan kaliteli bir görüntü elde etmek isteyen herkesin kaliteli bir projeksiyon perdesi edinmesi gerekir. Bu perdelerin birçok çeşidini en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com’da bulabilirsiniz!

 • Projeksiyon perdesi alırken nelere dikkat edilmeli?

  Bu perdeler, görüntü kalitesini arttırmaya yönelik üretilmiş ürünlerdir. Görüntü kalitesini arttıracak perdeleri seçerken belirli konulara dikkat ederseniz cihazından en iyi verimi alabilirsiniz.

  Bir projeksiyon perdesinin ışık geçirmez olması çok önemlidir. Üzerine yansıyan ışıkları içerisinden geçirmeden direk karşı tarafa yansıtacak kaliteli bir perde seçmelisiniz.

  Seçeceğiniz ürünün ön yüzeyindeki kumaşın optik verimliliği yüksek olmalıdır.

  Mat beyaz ya da mat gri perdeler seçmeniz ışığı iyi bir şekilde emerek aydınlık bir odada bile iyi bir performans vermesini sağlayacaktır. Seçeceğiniz ürünün dış çerçeve kısmının siyah olması önemlidir. Ürün, siyah bir çerçeve ile kaplı olduğu takdirde göz sadece çerçevenin içine odaklanır ve dış etkenlerden daha az etkilenir.

  Bu perdeleri bir ayna olarak düşünebilirsiniz. Üründen iyi bir şekilde yararlanabilmek için arka yüzeyi siyah olan perdeleri seçmeniz yararlı olacaktır. Yukarıda bahsedilen konulara dikkat ederek seçeceğiniz ürünlerden tam performans alacağınızdan emin olabilirsiniz. Yüzlerce çeşit projeksiyon perdesi seçenekleri arasında en uygun fiyat sıralamalarını Cimri’de bulabilirsiniz!

 • Projeksiyon perdesi çeşitleri nelerdir?

  Seçenekler kullanım alanlarına göre çeşitlenmektedir. Storlu ve motorlu projeksiyon perdesi çeşitleri tavana ya da duvara monte edilebilir seçeneklerdendir. Tripod perdeleri ise ayaklı modeller olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun dışında taşınabilir ve ters/rear perde seçenekleri de diğer çeşitlerdendir.

  Duvara ya da tavana monte edilebilen ürünler okullarda daha sık kullanılırken; rear perde seçenekleri sinevizyon salonlarında, reklam ve tanıtım işlerinde kullanılan seçenekler olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Projeksiyon perdelerinin boyutları genelde standarttır. Projeksiyon ekranlarıyla doğru orantılı bir şekilde üretilirler. Genel olarak oranlar 4:3 ya da 16:9 olarak ölçeklenmektedir. Bu orana göre 300x225, 240x200, 200x200, 180x180 gibi ölçülerde projeksiyon perdeleri üretilmektedir. Yüzlerce modeli en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com sizlere sunuyor!