Diall Priz Güvenlik Kilidi

En Ucuz Diall Priz Güvenlik Kilidi Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Diall
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Elektrik evlerimizde olmazsa olmazlardandır fakat tehlikeli olma ihtimalide yüksektir. Özellikle küçük çocukların ellerini prize sokma durumlarına karşı önlemler alınmıştır. Bu önlemlerden biri de priz güvenlik kilididir. Dreambaby, Sevi Bebe, Elybaby, Baby Jem, Milupa, Chicco, Diall gibi markaların ürettiği priz güvenlik kilidi ürünlerine Cimri.com sitesinden bakabilirsiniz.

PRİZ GÜVENLİK KİLİDİ NEDİR?

Elektrik enerjisi günlük hayatın vazgeçilmezlerinden olmasına rağmen, belli bir gerilim değerinin üzerindeki elektrik ise canlılar için oldukça tehlikelidir. Bu şekilde özellikle ev kazaları sonucunda birçok kişi elektrik çarpmalarından olumsuz şekilde etkilenir. Merak duygusu fazla olan çocuklar ise elektrik kazalarından en çok etkilenenler arasında yer alır. Bu yüzden çocukların elektriğin olumsuz etkilerinden korunabilmesi için evde gerekli önlemler alınmalı, özellikle de elektrik prizi emniyeti sağlanmalıdır. Çocukların elektrik çarpmalarından korunmaları için ekstra önlemler almak yerine, ilk etapta çocuk emniyetli prizler tercih edilebilir. Bu tip prizlerin delikleri içerisinde bulunan plastik mekanizma, herhangi bir maddenin prize tek delikten sokulmasını önler. Ayrıca her iki delikten girişin de aynı anda olması ve fişin girebilmesi için bile prize düzgün ve kontrollü şekilde sokulması gerekir. Bu tip prizlerin deliklerine çocuklar tarafından madde sokulması oldukça zordur. Bu özelliklere ilave olarak elektrik prizlerinin kapaklı olması da ayrıca bir güvenlik sağlar. Bu şekilde çocuk korumalı ve kapaklı elektrik prizi kullanımı, çocukların karşılaşabileceği olumsuz durumların büyük ölçüde önüne geçer. Cimri.com da satışa sunulan priz güvenlik kilidi modelleri 12’li ve 10’lu şekilde değişmektedir.

PRİZ KİLİDİ NASIL KULLANILIR?

Kilitler, priz boşluğuna tam oturacak şekilde tasarlanmış olan plastik aparatlardır. Çocuk koruma kilitleri prize rahat şekilde yerleştirilebilirler ancak bu kilitlerin prizden sökülmesi için özel bir işlem uygulamak gerekir. Bunun için ürün tipine göre koruma kilidi prizden bir anahtar yardımıyla ya da üzerinde bulunan yuvalara fişin sokulup, döndürülmesiyle çıkartılabilir. Priz güvenlik kilidi ürünlerinin fiyatları sayılarına göre değişiklik göstermektedir. Size uygun güvenlik kilitlerini Cimri.com dan alabilirsiniz.