TP-Link, Airties, Zyxel, Netis ve Aztech markalı powerline adaptörleri cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Powerline adaptör nedir? Ne işe yarar?

Bu ürünler, daha çok çok katlı iş yerlerinde ve otellerde kullanılır. Modemin sinyallerinin kalitesini artırmakta kullanılır. Örneğin, alt kattaki modemden, üst kattaki bilgisayarların da yararlanması isteniyorsa, bu adaptörü kullanmak iyi bir çözüm olur. Hatta kimi zaman tek bir güçlü internet bağlantısı üzerinden bütün binanın internet ihtiyacı, bu şekilde karşılanabilir. Bu adaptörlere, homeplug adaptör de denmektedir. Ethernet aracılığı ile modeme bağlanabilirler. Bir ucu modeme diğer ucu prize takılır. Daha sonra binadaki diğer prizlere bir adaptör daha takıp, bilgisayarları internete bağlamak mümkün hale geliyor. Bu adaptörün kullanılabilmesi için, ürünlerin aynı sigortadan çıkış yapıyor olması gerekir. Aynı sigortada değilse elektrikçiler yardımıyla bağlantı yapılmak istenilen noktalar, aynı sigortadan çıkış yapacak şekilde düzenlenebilir.

Powerline adaptörlerlerin bağlantı hızları nasıldır?

Bu adaptörler kullanıldığında elde edilen bağlantı hızı, adaptörsüz uzak mesafe bağlantıları ile kıyaslandığında çok yüksektir. Örneğin, modeminizin açık bulunduğu katın iki kat yukarısındaki bir kişinin internete bağlanmaya çalışması durumunda, bilgisayarı büyük olasılıkla zayıf bağlantı uyarısı verecek ve zorlanacaktır. Ancak bu adaptörler kullanıldığında, her kat için aynı hız ve kalitede internet bağlantısı sağlanabilir. Bu nedenle, genellikle oteller ve plaza iş yerlerinde, müstakil evlerde sıklıkla kullanılır. Bu adaptörlerin bağlantı hızları ürün özelliklerine göre değişmektedir. 500mbps, 200mbps, 150mbps, 300mbps, 750mbps ve 1200mbps adaptörleri, en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Powerline adaptör fiyat karşılaştırması nerede yapılır?

Bu adaptörlerin fiyatları, marka, model ve bağlantı hızına göre değişkenlik göstermektedir. En ucuz powerline adaptörlerini cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri inceleyebilirsiniz. Cimri.com sitesinde, network ürünleri kategorisinde yer alan powerline adaptör sekmesine tıklayarak, ürünleri listeleyebilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Ayrıca, incelediğiniz ürün profilinde yer alan fiyat alarmı butonunu aktif konuma getirerek, indirim, fırsat ve kampanyalardan anında haberdar olabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız ürünün satışını en ucuz şekilde yapan online alışveriş sitelerini sizin için gezecek ve tek tıkla karşınıza getirecektir.

https://www.cimri.com/powerline-adaptor