iştirakidir.
124 - 610 TL (21 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

The Witcher 3 Wild Hunt PS4

124,80 - 610,00 TL (21 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-26) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
The Witcher 3 - Wild Hunt Geralt, Witcher adı verilen ve öldürmeye programlanmış mutantların istilası altında bulunan Kuzey Krallığı'na kızı Ciri'yi aramaya yola çıkıyor...
Yazar: Ferhat Verdi 06/07/2015

2007 yılından bu yana RPG (RYO: Rol Yapma Oyunları) standartlarını belirleyen Witcher serisi, serinin son oyunu Wild Hunt ile kalbinizi fethetmeye hazır. The Witcher serisinin tamamında başrolde bulunan Geralt serinin final oyununda da protagonist olarak karşımızda. Birçokları onun RYO'ların en havalı başrol oyuncusu olduğunu düşünüyor. İsmine açılmış fan kulüpleri mevcut. Öyle düşünün.

Geralt’ı Tanıyın

Rivia'lı Geralt, Witcher adı verilen ve öldürmeye programlanmış mutantların istilası altında bulunan Kuzey Krallığı'na biyolojik olmasa da kızı olan Ciri'yi aramaya yola çıkıyor. Siz ise bu yolculuğunda ona yardımcı oluyorsunuz. The Witcher 2'ye göre 30 kat -evet yanlış duymadınız 30 kat- daha büyük bir haritayla karşımıza çıkan Wild Hunt, 200 saate ulaşan oynanabilirlik süresiyle CD Projekt RED'in bu işi ne kadar ciddiye aldığının bir göstergesi niteliğinde. The Witcher 3 - Wild Hunt o kadar büyük bir haritaya sahip ki, harita konusunda boy ölçüşülemeyeceğine inanılan Skyrim'inkinden bile büyük.

Atınız Roach'a atlıyor ve hikayenin hüznüne tezat oluşturan muhteşem doğanın ortasına düşüyorsunuz. Bazen birbirinden sevimli küçük köyler, patikalar, dağlar ve çöllerden geçecek, bazense atınızdan inip göllerden karşıya geçeceksiniz. Elbette bu gezintileri elinizi kolunu sallayarak değil çeşitli görevler icra ederek yapıyorsunuz. Bu görevleri icra ederken gerçekleştireceğiniz dövüşlerde Geralt'ın dövüş tekniğindeki çeşitliliğe dikkatinizi çekmek isteriz.

Sizin Kadar Canlı Bir Dünya

The Witcher 3 - Wild Hunt dünyası tümüyle yaşayan bir organizma. Hava şartları değişiyor, günler uzayıp kısalıyor, pazarda aldığınız ürünlerin fiyatları mevsimlere göre değişiklik gösterebiliyor. Özellikle hayatta kalmanız ve savaşmanız için gereken en önemli öğe olan iksirleri hem elde etmeyi hem de har vurup harman savurmamayı öğrenmek en önemlisi. Çünkü iksir ve yağ konusunda o kadar fazla kombinasyon var ki bazı formülleri oluşturmak için dağ tepe gezerken epey zaman harcayabilirsiniz.

İksirleri kullanmayı öğrenmek kadar önemli olan bir başka şey ise saldırıya geçmeden önce karşınızdaki yaratığın özelliklerine dair bilgi sahibi olmak gibi gözüküyor. Neyse ki The Witcher - Wild Hunt bunu kolaylaştırmayı düşünmüş ve yaratıklar için bir ansiklopedi hazırlamış. Dilediğiniz zaman karşılaştığınız yaratık hakkında bu ansiklopediden yardım alabilir ve onu nasıl yeneceğinize dair stratejiler geliştirebilirsiniz. Düşman alt etmek için bir başka yol ise "crafting" yani el işçiliği. Bu yetenek de tıpkı iksir yapımında kimyagerliğe uzanan yol gibi oldukça çetin ve meşakkatli. Hammaddeleri ve ihtiyaçlarınızı tanıdıkça bu konuda uzmanlaşıp kendinize zırhlar, silahlar ve her alanda kullanabileceğiniz cihazlar üretebileceksiniz.

Meditasyon Zor İş

Oyunun ilk zorluk iki seviyesinde girdiğiniz kapışmalardan aldığınız yara ve bereleri iyileştirmek için meditasyon yapmaya ihtiyacınız oluyor. Kendinize sessiz sakin bir yer bulup biraz kafanızı ve vücudunuzu dinleyince tümüyle iyileşebiliyorsunuz.

Ancak zorluk seviyesini üçüncü kademeye çıkardığınızda bu özellik tamamen yok oluyor. Böylelikle meditasyondan çok daha etkili bir iksir bulmak için uğraşmanız gerekiyor.

Son Sözler

Eğer oyunu çok kan akıtmadan bitireceğim diyorsanız ziyaret ettiğiniz topraklarda karşınıza çıkan düşmanlarla kavga etmeden geçebileceğiniz yöntemler de mevcut. Böylelikle meditasyonu sadece zevke dönüştürme ihtimaliniz de mümkün ama yine de unutmamakta fayda var. Bosslarla karşılaşmadan önce biraz seviye yükseltmek için görev dışı dövüşlere evet demekte fayda var.

The Witcher 3 - Wild Hunt devasa haritası, sayısız senaryo kombinasyonu ile defalarca oynamak isteyeceğiniz ve atmosferini asla unutamayacağınız bir oyun.

Ferhat Verdi 06/07/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
WB Games PlayStation 4 PS4 Oyunları