iştirakidir.
49 - 249 TL (24 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Destiny PS4

49,90 - 249,90 TL (24 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-22) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Destiny Geleceğe yakından bakın. Destiny, sadece kült bir oyun değil, aynı zamanda ekranlara yansıyan bir kehanet!
Yazar: Ferhat Verdi 02/07/2015

Destiny ilk çıktığı andan itibaren uzun süre en çok konuşulan oyunlarından biri oldu. Myth ve Halo gibi birçok oyun severin beğenisini kazanan Bungie tarafından geliştirilen oyun, işinin erbabı Activision tarafından yayınlandı.

Destiny'yi FPS (First Person Shooter) veya MMO (Massively Multiplayer Online Game) olarak tanımlamak mümkün ancak geliştiricisi Bungie, geleneksel oyun anlayışının Destiny ile yıkıldığını belirterek oyunu "Shared-World Shooter" olarak tanımlıyor.

Hikaye oldukça uzak bir gelecekte, insanların dünya sınırlarını aşarak güneş sistemini fethettiği bir dönemde geçiyor. İnsanğlunun Altın Çağı olarak tanımlanan bu dönem beklendiği üzere çok uzun sürmüyor ve insan soluğu tekrar dünyada alıyor. Ancak ne hüzünlü ki dünya istila altında ve eski sahiplerine sadece Traveler adı verilen bir şehir kalmış durumda. Siz de soluğu Traveler'da alıyor ve tekrar dünyanın sahibi olmak için savaşmaya başlıyorsunuz.

Oyunun başında tutorial'ı geçip kontrolleri ve yönlendirmeleri öğrendikten sonra kendinizi giriş ekranına giriyor ve karakterinizi yaratmaya başlıyorsunuz. Önünüzde üç tür seçeneği var: İnsan, Awoken ya da Exo olabiliyorsunuz. İnsan bildiğimiz insan... Sadece biraz daha kendini beğenmiş. Awoken denen tür insanların yardımına koşan başka bir savaşçı ırk. Exo ırkı ise insanlar tarafından askeri maksatlı üretilmiş robotlar. Ancak bir şekilde bilince sahip olup Traveler'ın kurtarılmasında insanlara yardımcı oluyorlar.

Oyunun detayları

Tür seçiminin ardından sıra rol seçmeye geliyor. Hepsi birbirinden kahraman olan Titan, Hunter ya da Warlock'tan biri olabiliyorsunuz. Her rolün kendine ait özel yetenekleri var elbette. Ardından silahlarınızı kuşanıp maceranın ortasında buluyorsunuz.

Silahlar büyük çeşitlilik gösteriyor. Tüfekler, ağır makineli silahlar, roket atarlar, tabancalar, pompalı tüfekler ve keskin nişancı tüfekleri... Ve hepsi de geliştirilebilir durumdalar. Ateşli silahların dışında bileğinizin kuvvetine ihtiyaç duyacağınız kılıçlara ise Stealth Fallen'larla karşılaşacağınız ilerleyen bölümlerde ulaşacaksınız.

Özelleştirmeler ve satın almalar için yapabileceğiniz farklı yöntemler bulunuyor. Ya Bounty görevlerini tamamlayacaksınız, ya çoklu oyunculu görevlerde başarı kazanacaksınız ya da görevleri tamamlarken bulduğunuz kaynakları toplayacaksınız. Sonrasında silahlarınızın havalılığı ile artan karizmanız size Destiny'nin kontrol mekanikleri öylesine gelişmiş ki Bungie'nin elinden gelenin en iyisini yaptığını kolaylıkla anlıyorsunuz. Sonra gelsin Fallen'lar gitsin Ghost'lar...

Çevrimiçi bir oyun özelliği taşıyan Destiny ayrıca Strike adı altında görevler de içeriyor. Bu görevleri arkadaşlarınızla koordine olarak tamamlayabiliyorsunuz. Bu da eğlenceyi katlıyor. Çünkü Bungie kendisini PvP modları konusunda kanıtlamış bir şirket.

Atmosfer

Destiny'nin grafik motoru dillere destan. On yılı kapsayacak kadar gelişkin bir teknolojiyle üretileceği önceden Bungie tarafından sızdırılmıştı. Bungie sözünü tutmuş gibi görünüyor. Karakterlerin her bir kasına, açık dünyada bulunan her detaya hakim olma şansı parmaklarınızın ucunda.

Atmosferin oluşmasında büyük önem taşıyan çevre sesleri ve müzikler ise Bungie Music Publishing tarafından aralarında Martin O'Donnell, Michael Salvatori ve Paul McCartney gibi isimlerin de bulunduğu profesyonellere yaptırılmış. Karakter seslendirmelerinde tanıdık isimler bulunuyor. Oyunun başından sonuna sizinle olan Ghost, Game of Thrones'un Tyrion Lannister'ı Peter Dinklage tarafından seslendirilmiş.

Destiny mekanikleri, oynanabilirliği ve grafikleri ile gerçekten iyi bir oyun. Birçokları hikayesinin daha önce gördükleri oyunlarla benzerlik gösterdiğini ve çoklu oyun modunun tek kişilik modundan çok daha eğlenceli söylese de gerçek bir adrenalin kaynağı.

Ferhat Verdi 02/07/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Activision PlayStation 4 PS4 Oyunları