iştirakidir.
50 - 515 TL (12 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
%28
Bir önceki haftaya göre indirim oranı : 28
Eski Fiyat : 69,90 TL
Battlefield 4 PS4
Puan Ver GÖNDER

Battlefield 4 PS4

50,00 - 515,00 TL (12 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-25) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Oyun Türü Aksiyon
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Battlefield 4 Küresel olarak en fazla ilgi gören FPS oyunları arasında yer alan Battlefield serisinin sonuncusu Battlefield 4.
Yazar: Ferhat Verdi 11/12/2014

Electronic Arts’ın dağıtıcılığını, DICE’ın yapımcılığını üstlendiği Battlefield 4, küresel olarak en fazla ilgi gören FPS oyunları arasında. 2011 yılındaki Battlefield 3’ün devamı niteliğindeki oyun, ABD ordusuna mensup 4 askerin Hazar Denizi’nde dibe gömülmekte olan bir deniz aracında yaşam mücadelesi ile başlıyor. Ve siz bu aracın içinden camı kırarak çıkıyor, Azerbaycan topraklarına ayak basıyorsunuz, o andan itibaren heyecan başlıyor! Peşinen, grafikleri ile baştan çıkarıcı bir oyun olduğunu belirtelim, oyundaki konu ve gidişattan bahsedeceğiz, ancak şunu belirtelim ilk saniyesinden itibaren heyecanı tavan yaptıran bir oyun Battlefield 4.

Oyun ekranında ortada karakteriniz, silahı; sol altta harita ve pusula, sağ altta- bu tür oyunların çoğunda olduğu gibi- silah bilgileri yer alıyor. Haritada dostlar ve düşmanlar farklı renklerle gösteriliyor, sizden düşmanı ortadan kaldırıp ilerlemeniz bekleniyor. Azerbaycan görevi ile başlayan oyunda ilk saniyeden itibaren gölgeler, ışıklar, duvarlardaki delikler, toz bulutlarından su yüzeyindeki parlamalara kadar tüm detaylar grafik açısından birinci sınıf bir oyun tasarımına işaret ediyor.

Oyunun düşmanları vurmak, patlatmak, kesmek gibi yöntemlerle harita üzerinde ilerlemenin yanı sıra çeşitli silah ve araçları toplamak gibi bir yönü daha var. Oyun, yardımcı komutlarla da size birçok noktada destek çıkıyor. Örneğin ekranda ‘open’ yani ‘aç’ yazısı belirdiğinde açıyorsunuz, buna benzer yardımcı öğeler ve detaylarla süreç işliyor. Ayrıca deniz aracındaki tüm dostlarınız kurtuldu, hepsi yanınızda ve harekatları birlikte yürütüyorsunuz.

Harita üzerinde ilerledikten ve bolca makineli tüfek sesinden sonra diğer bölümlere geçiyorsunuz. Çin, hapishane, uçak gemisi gibi bölümleri aşmanız bekleniyor. Oyunda nişan alıp ateş etmeniz, aksiyondan aksiyona koşmaktan ziyade tetikte ve dikkatli olmanız gerekiyor. Silah çeşitliliğinde rakipsiz oyunlardan biri Battlefield 4 ve çok sayıda silahı kullanabiliyor, klasik piyadelerden tutun da devasa ölüm makinelerine kadar her şeyi yok edebiliyorsunuz.

Oyunun grafiklerinden söz ettik, bu konuda söylenebilecek çok az eksi nokta var; örneğin sallanan bir beton parçası size dokunduğunda hiçbir şey olmuyor, sadece görsel açıdan yapılmış bu tür detaylar, karakterlerinizle herhangi bir etkileşime girmiyor. Bunun haricinde pek fazla eksi nokta yok; düşmanlarınızı öldürme konusunda da çok fazla zorlanmayacaksınız. Saklanmak ve ateş etmek şeklindeki yöntemin oyunun genelinde çok işe yaradığını göreceksiniz.

Yapay zekanın gayet iyi olduğu Battlefield 4’te aşamalar geçildikçe zorluğun da arttığını, hatta pro seviye oyuncular için bile zorlayıcı hal aldığını belirtelim. Bununla birlikte siz de gerek oyundaki atmosfere gerekse yönettiğiniz karaktere ısınacağınız için bölümleri geçmek tüm zorluklara karşın muhtemelen çok da zor olmayacak.

Oyunda kontroller gayet tutarlı. PS4’ün Dualshock 4 kontrolörünü tam anlamıyla kullandığınız, yüksek seviyedeki aksiyon ve FPS oyunlarının doğası gereği ortaya çıkan detaylı kontrol gereklilikleri ile tam olarak uyumlu bir oyunla karşı karşıyasınız. Ateş açtığınızda Dualshock 4’ün titremesi, butonların oyuna işleyişi harikulade.

Battlefield 4, heyecan verici bir FPS oyunu. Tüm dünyada büyük ilgi gören oyunun başarısında serinin önceki versiyonlarının mirası ve Battlefield 4’ün bu mirası ileriye taşıyacak detaylarla bezeli olması yatıyor. Eğer sizde savaş, görevleri tamamlamak, harekat, nişan alıp vurma gibi oyun öğelerinden hoşlanıyorsanız Battlefield 4’ü mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Ferhat Verdi 11/12/2014
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Electronic Arts PlayStation 4 PS4 Oyunları