iştirakidir.
78 - 109 TL (13 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Assassins Creed Unity PS4

78,00 - 109,00 TL (13 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-27) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Assassin’s Creed: Unity Macera-aksiyon türü bir oyun olan Assassin’s Creed: Unity, uzun yıllara dayalı bir serinin en iddialı serüvenlerinden biri. Daha önceki serileri İtalya, Amerika gibi ülkelerde geçen Assassin’s Creed, Unity adını alan oyun ile Fransa topraklarına adım atıyor.
Yazar: Ferhat Verdi 02/01/2015

Macera-aksiyon türü bir oyun olan Assassin’s Creed: Unity, uzun yıllara dayalı bir serinin en iddialı serüvenlerinden biri. Daha önceki serileri İtalya, Amerika gibi ülkelerde geçen Assassin’s Creed, Unity adını alan oyun ile Fransa topraklarına adım atıyor. Arno adlı karakterinizle Fransız Devrimi’nin tam ortasındayız.

Görevlerimizi Assassin tarikatının bir üyesi olarak alıyor ve çeşitli engelleri geride bırakarak tamamlamaya çalışıyorsunuz. Karşılığında da para kazanıyorsunuz. Bu arada çeşitli konuşmalara tanıklık ediyor, ipuçlarının peşine düşüyor ve ilginç bulmacalarla karşılaşıyorsunuz. Oyunda senaryonun hemen her yerde karşınıza çıktığını belirtelim.

Kazanacağınız para ile örneğin zırh ya da yeni silahlar alıyorsunuz. Oyunda giysilerinizi kendiniz seçiyorsunuz. Seçeceğiniz eşyalar sizin canınızı ya da gizliliğinizi artırıyor. Ağır bir zırh giyerseniz hızlı hareket edemiyorsunuz; bu seçim bolca savaş yapmak istemenizle orantılı olarak seçilebilir. Hafif bir kostüm ise hızlı hareket etmek istemenizle. Yani seçim sizin. Yine oyunda ilerlendikçe yetenekler gelişiyor. Kilitli kapıları açmak, uzun mesafeden isabet ettirmek gibi özellikler elde ediliyor.

Oyunun grafikleri gayet iyi. Çevre kaplamalarından tutun da kalabalık ortamlardaki insanların hemen hepsinin ayrı ayrı modellenmiş olmasına kadar görselliği artırıcı her şeyle karşılaşıyorsunuz. Koşarken ve tırmanırken hareketlerinizin akıcı olduğunu, dövüş kısımlarında da hareket kabiliyetlerinin gelişmiş düzeyde tasarlandığını görüyorsunuz. Oyunda seçebileceğiniz silah sayısı hayli fazla.

Tek elle kullanılan tabanca, kılıç, balta ve mızrak gibi silahlarınız var. Silahları kullanırken gayet başarılısınız, serinin önceki versiyonlarında oyun sırasında; bir silahın iyi, bir başka silahın kötü kullanıldığı hissi ile Assassin’s Creed: Unity’de karşılaşmıyor, tüm silahlarda yeteneklerinizi üst seviyede gösteriyorsunuz.

Oyunun taktik yönünü iyi belirlemeniz gerekiyor. Örneğin kalabalık gruplarla karşılaştığınızda kolay kolay düşmanları etkisiz hale getiremiyorsunuz. Kalabalık gruplar, aslında farklı bir yoldan ilerlemenizi gerekli kılıyor, kaçarak uzaklaşıyorsunuz. Gizlice hareket etmeniz de oyunun önemli başarı formüllerinden. Düşmanlarınızın yoğun şekilde ateşli silah kullanması bu durumun, yani fark edilmeden ilerlemenizin gerekli olmasının önemli bir nedeni.

Yapay zeka gayet iyi, düşmanlar güçlü ve strateji, Assassin’s Creed: Unity’de büyük önem taşıyor.

Paris sokaklarında geniş halk kitleleri ile iç içesiniz. Hemen hemen bütün yapılar detaylı şekilde modellenmiş. Devrim zamanında olduğunuz için ise insanlar öfkeli ve şiddet her yerde. İşte oyunun en keyifli öğelerinden biri de bu şehir dokusu. Yaşayan bir şehrin içindesiniz ve açık dünya biçimindeki oyun, size birçok yeri keşfedebilme olanağı tanıyor. İnsanlar her yerde, hırsızlar, askerler, hayvanlar… Az sayıda binaya girilebiliyor. Genelde oyun sokak ve çatılarda geçse de iç ortamlarda geçen maceralar da gayet keyifli. Odaların kapısını aralayıp, nöbetçileri gizlice öldürmek ve ilerlemek gibi oyun süreçleri ile zaman zaman karşılaşacaksınız. Co-op moduna da sahip Assassin’s Creed: Unity’de zamanın nasıl geçtiğiniz anlamayacaksınız.

Assassin’s Creed: Unity’nin yüksek bir aksiyon sunmaması eleştiriye açık, ayrıca düşmanların güçlü oluşu da sizi genelde ‘tetikte’ bir oyun oynayışı ile baş başa bırakıyor. Tüm bunlara karşın mükemmele yakın grafikleri ve strateji ağırlıklı yönleri ile oyun severleri cezbetmeyi hedefliyor. 

İyi oyunlar...

Ferhat Verdi 02/01/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Ubisoft PlayStation 4 PS4 Oyunları