iştirakidir.
84 - 163 TL (13 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Assassins Creed IV Black Flag PS4 Oyun

84,90 - 163,80 TL (13 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-24) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Assassins Creed IV Black Flag Aksiyon-macera türündeki oyun, Assasin’s Creed serilerine farklı bir bakış açısı getiriyor. Daha önceki versiyonlarında sürekli binaların içinde, cadde ya da şehir meydanlarında görevlerinizi, yani öldürme işlemlerini tamamlıyordunuz.
Yazar: Ferhat Verdi 11/02/2015

Aksiyon-macera türündeki oyun, Assasin’s Creed serilerine farklı bir bakış açısı getiriyor. Daha önceki versiyonlarında sürekli binaların içinde, cadde ya da şehir meydanlarında görevlerinizi, yani öldürme işlemlerini tamamlıyordunuz. Serinin bu heyecan dolu diğer oyunu Black Flag’te ise denizlerdesiniz.

Korsanlığın en iyi çağındasınız ve Assasin’s Order’ın korsan kaptanı Edward Kenway, sizin yöneteceğiniz karakter. Karakterimiz kendine güveni sonsuz, güçlü, karakter sahibi ve bir o kadar da acımasız. Oyuna bir geminin üzerinde başlıyorsunuz. Yolculuğunuz bir hayli kötü bir havada geçiyor, her yer fırtına ve tehlike dolu. Derken karşınıza bir de gemi çıkıyor; üstelik sizi yok etmeye baştan niyetli. Toplarınızı geminize doğrultumuş ve savaş başlıyor!

Korkunç bir şekilde kaybediyorsunuz. Açık denizde karşılaştığınız bir başka geminin yönettiğiniz gemiyi batırması ile birlikte kendinizi denizin ortasında yüzer vaziyette bulmanızla heyecan başlıyor. Neyseki kara yakında, etrafınızda gemi parçaları… Kısa bir yüzüşün ardından oyun boyunca heyecandan heyecana koşturacağınız kara parçalarından ilkine ayak basmayı başarıyorsunuz.

Adada gezinmeye başlıyorsunuz. Ve oyunun devamında efsanevi korsanları alt ederek Bahamalar’da bir yönetim kurmanız bekleniyor. Neyseki sözünü ettiğimiz, politik bir yönetim değil; söz konusu yönetim yakıp yağmalayacak, dehşet saçacak azılı bir grup insanla çeşitli keşiflere dayalı. Çeşitli adalar var ve buralarda korsan hayatı yaşamanız, kendi geminize kaptanlık edip defineler bulmanız ise oyunun temel konusunu oluşturuyor.

Assasins’s Creed VI Black Flag’de kendi geminize kaptanlık ediyor hatta ona yeni bayraklar, farklı eklemeler yapabiliyor; yani gemiyi özelleştirebiliyorsunuz. Unutmayın, o sizin ve siz nasıl isterseniz öyle olmalı. Defineleri aramak, hatta denizin dibine dalıp kayıp hazineleri ele geçirmek gibi çok keyifli serüvenler var oyunda ve karaya her ayak basışınızda da birbirinden ilginç tehlikeler. Enteresan hayvanları da avlayabiliyorsunuz. Tam bir korsan hayatı.

Oyunun grafikleri mükemmele yakın. Denizin dokusundan tutun da ağaçlardaki güneş ışığı parlamamalarına, karakterlerin yüz ifadelerinden gemilerdeki en ince detaylara kadar gerçek bir tasarım harikasına imza atılmış. Grafiklerinin yanı sıra Assasins’s Creed VI Black Flag’in efekt ve sesler açısından da gayet iyi olduğunu belirtelim. Görevler, çok zorlu değil ama bazen çözülmesi gereken çok fazla detay söz konusu olabiliyor. Bir yerden bir yere geçerken de bazen geride bırakılması gereken yol çok uzun olabiliyor.

Oyunun çok dinamik ve hızlı bir yapısı yok, bolca geziniyor ve aklınıza ne eserse onu yapıyorsunuz. Elbette acımasız karakterinizle bolca adam kesiyor ya davuruyorsunuz. Güzel bir tarihsel atmosfer sunuyor, ayrıca oyunda kontroller ve genel olarak oyunun oynanışı kolay. Keyifle oynanabilecek gayet başarılı bir macera oyunu Assasins’s Creed VI Black Flag. İyi oyunlar!

Ferhat Verdi 11/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Aral PlayStation 4 PS4 Oyunları