iştirakidir.
59 - 89 TL (7 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Beyond Two Souls PS3

59,00 - 89,99 TL (7 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-28) Gizle
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Oyun Türü Aksiyon
  • Platform PS3
  • Yaş Grubu 16+
  • Yayıncı Firma Sony
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Beyond: Two Souls Bir yaşamın çokyönlülük çerçevesinde yönetilmesi temasına dair izlerinin yanı sıra Beyond: Two Souls özünde drama-aksiyon-macera türlerinin buluşma noktası.
Yazar: Ferhat Verdi 18/12/2014

Beyond Two Souls’da Jodie Holmes adlı karakteri yönetiyorsunuz. 8-23 yaş arasındaki 15 yıllık zaman diliminde Holmes’un yaşantısına yön veriyor, alacağınız kararlarla sadece kendinizi değil, birçok şeyi de etkiliyorsunuz. Bir yaşamın çokyönlülük çerçevesinde yönetilmesi temasına dair izlerinin yanı sıra Beyond: Two Souls özünde drama-aksiyon-macera türlerinin buluşma noktası.

2000 sayfalık bir senaryoya dayalı oyunun, yeniliklerle ve zeka adına ilginç özelliklerle donatılmış olduğunu belirtmek gerekiyor. Motion Capture adlı teknikle birkaç gerçek aktör ve aktristin, oyunda önemli karakterler halinde karşınıza çıkması dikkat çekici özellikler arasında. Örneğin tanınmış aktör Willem Dafoe oyunda yer alıyor.

Oyunda Holmes’un yanında Aiden adında doğaüstü bir varlık var. Bu varlık, ana karakterin yaşamı boyunca yanında ve onu özel kılan yegane şey. Sadece ana karakterimiz Holmes’un iletişim kurabildiği bu karakterle oyun süresince sıklıkla karşılaşıyorsunuz. Holmes’un ilginç güçleri var ve bu güçler hükümet tarafından da bazı görevliler üzerinden araştırılıyor.

İnteraktif bir oyun deneyimi sunan Beyond: Two Souls’ta belli başlı bir oyun süreci, aşamaların geçilmesinden ziyade sizin alacağınız kararlarla şekillendireceğiniz süreçler söz konusu. Bu yönüyle örneğine çok az rastlanır bir oyun türü sunan Beyond: Two Souls’un genel itibarıyla paranormal aktiviteler, ilginç gelişmeler ve güçlü karakterlerle ilerlediği görülüyor.

Hikayesiyle benzersiz olan yapımda dikkat çeken bir diğer öğe ise çokyönlü kronolojik sıralama. Hikaye birçok farklı açıdan ilerliyor. Holmes’un hem geçmişinde hem de geleceğinde oynuyorsunuz. Alacağınız kararlar geleceğini etkilerken, gelecekte yaşadıklarınızda geçmişinizde karşılacağınız durumları şekillendiriyor.

Oyunda birçok karakterle karşılaşıyor, eğitim ve iş kollarında çalışıyorsunuz. Arkadaşlarınız, sevgilileriniz oluyor. Aileniz var. Tam anlamıyla bir hayatın sizi çepeçevre sarışı var Beyond: Two Souls’da ve sizde, 15 yıllık bu hayata çeşitli şekiller vermeniz bekleniyor. Holmes; kah araba kullanıyor, kah orduda görev alıyor, hatta ata biniyor. İlginç koşulların içinde buluyor kendini ve hiç istemeyeceği durumlardan kurtulması, belanın içinden çıkmaya çalışması gerekiyor.

Oyunda başınıza sıklıkla kötü şeyler geliyor ve siz de bi yolunu bulup karakterinizi hayatta tutmaya çalışıyorsunuz. Her yönden hayatta tutmaya çalışıyorsunuz, sadece fiziki yönden değil, psikolojik açıdan da. Saçı bazen kısa bazense uzun ve işin en güzel yanı tüm bunlara karar veren kişi sizsiniz.

Grafik yapısı ve detayları ile mükemmel tanımını hak eden oyunda karakter modellemeleri de müthiş. Tüm detayların incelikle işlendiği çevre modellemeleri, hem evin içi, hem evin dışı hem de çeşitli kısımlarda kusursuza yakın şekilde sizi karşılıyor. Sinematik tasarımıyla beğeni toplayan oyunda 3 boyutlu dünyaya ilişkin, bir oyun kapsamında neler yapılabileceğine tanıklık ediyor ve adeta oyun dünyasının geleceğine dair ipuçlarını görüyorsunuz.

Ses efektleri oldukça başarılı olan Beyond: Two Souls’un karakterler arası konuşmalarda ve yapay zekanın gerektirdiği tüm tutarlıklarda çok başarılı olduğunu belirtmek gerekiyor. Oyun tarihinin belki de en başarılı yapımlarından biri durumundaki Beyond: Two Souls’u, herhangi bir oyun grubundan hoşlanan kimselerin değil, tüm oyun meraklılarının denemesini, çıtanın nerelere çıktığını görmesini öneriyoruz.

Ferhat Verdi 18/12/2014
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Sony PlayStation 2 - 3 Oyunları