Yaz mevsimi herkes tarafından dört gözle beklenir. Sıcak sahil bölgelerine gitmek ve havuza, denize girerek bütün bir yılın stresini atmak herkesin hayalidir. Yüzme sonrasında kurulanmak için veya sıcacık kumlar üzerinde rahatça güneşlenebilmek için plaj havlusuna ihtiyaç duyulur. Siz de Ecemre,İrya, Taç, Setekshome gibi markalara ait en ucuz plaj havlusu çeşitlerini Cimri’de bulabilirsiniz.

Plaj Havlusu Nedir?

Pamuklu ve koton kumaş türlerinden, genelde dikdörtgen şeklinde üretilen, su emici özelliği yüksek olan tekstil ürünleridir. Plaj ve havuz başlarında rahatça kullanım imkânına sahiptir. Farklı boylarda ve renklerde üretilmesiyle plajlarda herkesin havlu ihtiyacına cevap verebilmektedir.

Plaj Havlusu Ne İşe Yarar?

Deniz keyfinin sonunda kurulanmak veya üzerine uzanıp dinlenmek amacıyla kullanılan plaj havlusu modelleri cıvıl cıvıl renkli yapılarıyla yaz mevsiminin vazgeçilmezidir. Plaj havluları normal havlularda kullanılandan farklı bir boyaya ve hav yapısına sahiptir. Deniz suyunun tuz ve klor miktarı farklı olduğundan plaj havlusu deriden su emilimini daha kolay yapabilecek şekilde üretilir. Her iki tarafı ya da tek tarafı havlı olarak üretilen plaj havlusu boyutları kullanıcının tercih edebileceği birçok ebada sahiptir. Havlular; 90*170 cm, 75*150 cm, 80*150 cm gibi farklı seçeneklerden oluşmakta ve her ihtiyaca hitap etmektedir. Klasik dikdörtgen modellerin yanı sıra son yıllarda yuvarlak plaj havlusu modelleri de yeni bir trend haline gelmiştir. Yuvarlak havlunun ebadı ise genelde 155*155 cm olmaktadır. Büyük boy plaj havlusu çeşitleri ise iki kişinin oturabileceği geniş ebatlarda üretilmektedir.

Yaz mevsiminde ev tekstil ürünlerinin içinde büyük kolaylık sağlayan ürünlerden olan plaj havluları, üzerinde farklı birçok şekil barındırır. Güneş, karikatür, geometrik şekiller ya da sevilen ünlülerin resimlerinden imal edilen bayan plaj havlusu çeşitleri sahilleri rengârenk yapısıyla güzelleştirmektedir. Son yıllarda baskılı plaj havlu desenleri de sıklıkla tercih edilmektedir. En klasik olan çeşit ise; tek renk klasik havlu görünümünde olan modellerdir. Bambu sağlığını insanlara sunan ürünler arasına bambu plaj havluları da katılmıştır. Bambu plaj havlusu yüksek su emici özelliğiyle ve organik yapısıyla en gözde ürünler arasına yerleşmiştir. Kadın, erkek, çocuk her kesim ve yaştan insana uygun plaj havlusu çeşitleri sıcak yaz günlerinde kumsallarda şıklığınızı tamamlayacak renk ve desenlerde üretilmektedir.