Bebeklerin altını değiştirirken ve banyodan sonra uygulanan pişik önleyici kremler, bebek bezi kullanıldığı sürece uygulanması gereken ürünlerdir.

Pişik Önleyici Krem Nedir?

Bebek cildine uygun maddelerden üretilen kremlerdir. Bebeğin cildini mikroplara karşı korur, nemlendirir ve tahriş olmasını önlerler. Pişik kremleri, pişik oluşumunu önler, pişik sorununun çözümünü kolaylaştırırlar. Cildi yumuşattıkları için pişik sonucu gerilerek yara olma ya da acı verme hissini önlerler. Cilt üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturan pişik kremleri, kaka ve çişin cilde zarar vermesini de önlüyor. Pişik kremleri az miktarda anestezik özelliğe de sahipler. Bu da onları acıyı ağrıyı yatıştırıcı kılıyor.

Pişik Kremi Kullanmak Neden Önemli?

Bebek cildi yetişkin cildine göre çok daha hızlı bir biçimde kendini yenilemesine rağmen bir o kadar da hassastır. Altı sürekli bezle kapalı kalan bebeğin poposu zamanla kızararak ya da daha şiddetli durumlarda yara olarak tepki verir. Bu durum, bebeğin konforsuz hissetmesine ya da acı duymasına dolayısıyla da uyuyamamasına ve huzursuz olmasına neden olabilir. Bebek cildine özel olarak fomülize edilen pişik önleyici kremler, bebeğin altı temizlendikten hemen sonra kolayca uygulanırlar. Bebeğin cildinin kaybettiği nemi kazanırken, terlemeye tepki vermesini önlerler. Böylece bebek daha konforlu hisseder. Bu nedenle bebeklerin altını değiştirirken ve banyodan sonra pişik önleyici krem kullanmak gerekir.

Uygun Fiyatlı Pişik Kremi nereden Alınır?

Sebamed, Bubchen, Bebhantol, Mustela, Nivea, Popolin, Uni Baby, Sodocrem, Chicco, Bioderma, Desitin, Hipp, Dalin, Jhonsons Baby, Babe, Bio Baby, Fresh’n Soft, Komili, 99, Burt’s Bees, Ziaja, Earth Mama, Dermecto gibi markaların bebek pişik önleyici kremlerine cimri.com’dan avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz. En ucuz bebek pişik önleyici kremine ya da aradığınız markanın ürününün en uygun fiyatla hangi online mağazada satıldığı bilgisine zahmetsizce erişebileceğiniz Cimri, fiyat karşılaştırma avantajı ile alışveriş yapmanızı sağlar.