PIRLANTA SETLER NASIL SATIN ALINIR?

Mücevherler, her daim kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından olmuştur. Değerli, pırlanta taşlar, safir, zümrüt, yakut, inci, elmastan yapılmış takılardan neredeyse her kadın oldukça hoşlanır. Elmasın işlenmiş haline pırlanta adı verilir. Pırlanta, elmasa göre daha parlaktır. Pırlanta, hammaddesi olan elmasın, sınırlı sayıda elmas madeni tarafından çıkartılıyor olması ve işlenmesindeki hassasiyet nedeniyle en pahalı ve değerli taşlar arasındadır. Kaşıkçı elması, ilginç bir hikayesi olan, Topkapı Sarayı’nda sergilenen ve bakanların gözünü alamadığı bir elmastır. Elmasların çoğu renksiz taşlardan oluşur. Çok az sayıda renkli elmas bulunur. Doğal renkli elmasların fiyatları, renksiz elmaslara göre çok yüksektir. Renkli elmaslar, belirli kişilere sunulur. Perakende olarak satılmazlar. Avustralya’da çıkartılan pembe pırlantalar, renkli elmaslara örnek olarak verilebilir.

Pırlantanın değerini belirleyen özellikleri, kesimi (cut), berraklığı (clarity), rengi (color) ve Carat ağırlığıdır. (Carat) Pırlantalar, markiz kesim, damla kesim veya yuvarlak kesim olarak işlenebilir. En çok tercih edilen pırlanta kesimi yuvarlak kesimdir. Markiz kesim ise daha çok küçük ve narin yapıda elleri olanlar için tercih edilir.

Ayrıca sentetik üretilmiş, yapay pırlantalar da vardır. Yapay pırlantalar, çeşitli renk ve özelliklerde işlenebilmektedirler. Rusya, yapay pırlanta işleme merkezleri açısından oldukça gelişmiştir.

Pırlanta setler nereden satın alınır?

Kendiniz veya sevdiklerinize hediye etmek incelemek isterseniz, Arjuna marka pırlanta setler, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde mevcuttur. Üründeki indirimleri takip etmek için, üzerindeki ‘fiyat alarmı’ butonunu aktif konuma getirebilirsiniz. Böylece, fiyat düşüşleri olduğunda sistem sizi bilgilendirecektir. Cimri.com sitesi, çeşitli marka ve modelde ürünler arasında fiyat ve özellik karşılaştırması yaparak, karar verme satın alma süreçlerinizi kolaylaştıran bir internet sitesidir.

Pırlanta setleri evlilik törenlerinde de kullanılır mı?

Düğün geleneği, ülkemizde oldukça yaygındır. Düğünlerin olmazsa olmazlarından biri de takı törenleridir. Takılar geline takılır. Pırlanta setler de gelinlere takılan takılardan biridir. Birbirinden şık pırlanta setler, hem görsel, hem de maddi olarak değer taşır. Kadınları mutlu eden hediye çeşitlerinden biri de mücevherlerdir. Pırlanta setleri, eşinize, yakınlarınıza veya sevgilinize de hediye edebilirsiniz.