Bella Gloria Pırlanta Küpe

En Ucuz Bella Gloria Pırlanta Küpe Fiyatları

0 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
  Marka
  Bella Gloria
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

  PIRLANTA KÜPE MODELLERİ NELERDİR?

  Değerli taşlarla süslenmiş takılar, ihtişam, zerafet ve zenginlik göstergesi olarak ilgiyle kullanılmaktadır. Elmas, değerli taşlar sınıfında olup, en çok tercih edilen taşlardan biridir. Dünya üzerinde üretim yapan elmas madeni sayısı oldukça sınırlıdır. Elmasın madenlerden çıkartılması ve işlenmesi dolayısıyla masraflı bir iştir. Bu nedenle fiyatları birçok değerli taşa göre daha yüksektir. Pırlantanın özel biçimde işlenmesiyle elde edilen taşa pırlanta adı verilir. Pırlanta, özünde elmastır. Oldukça ışıltılı ve parlak bir görüntüsü vardır. Ülkemizdeki en ünlü elmas, Topkapı müzesinde sergilenmektedir. İlginç bir hikayesi olan Kaşıkçı Elması her bakanın gözlerini kamaştıracak kadar güzel ve parlaktır. Pırlantalar beyaz şeffaf ve parlak taşlardır, ancak pembe elmas denilen ve çok nadir çıkartılan bir elmas çeşidi vardır. Fiyatları astronomik rakamlarda olup, dünyaca ünlü ve zengin kişilere özel olarak üretilir. Pembe elmas, Avustralya’da çıkartılır. Pırlantalar, küpe, kolye, yüzük, bilezik, halhal, piercing gibi çeşitli şekillerde kullanılmaktadır. Pırlanta setler de ayrıca satılmaktadır.

  Pırlantanın değerini belirleyen unsurlar nelerdir?

  Pırlanta taşın değerini belirleyen unsurlar; kesimi, berraklığı, rengi ve ağırlığıdır. Değerli taş uzmanları, pırlantayı bu dört kategoride inceleyerek değerini belirlerler. Böylece pırlantanın sahte olup olmadığı da kolaylıkla anlaşılır.

  Pırlanta küpe modelleri nelerdir?

  Pırlantayı hem kadınlar hem de erkekler severek kullanır. En çok kullanılan pırlanta takı çeşidi de pırlanta küpelerdir. Pırlanta küpe erkek ve kadın olmak üzere farklı modellerde üretilir. Özellikle erkeklerin tek kulaklarına taktıkları tek taş pırlanta küpeler, oldukça şık ve entelektüel bir tarz oluşturduğundan birçok erkek tarafından da sevilerek kullanılır. Takı tasarımcılarının kadınlar için tasarladığı pırlanta küpeler, erkeklerinkine oranla daha gösterişlidir.

  Pırlanta küpe fiyatları ne kadardır?

  Fiyatlar, pırlantanın cinsine ve takının hangi materyalden yapıldığına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bella Gloria, Goldstone, Bellini marka ürünler, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinden incelenebilir. Ayrıca, siteye üye olup, beğendiğiniz ürün üzerindeki ‘fiyat alarmı’ butonunu aktif konuma getirerek, fırsat ve indirimlerden hemen haberdar olabilirsiniz. Çeşitli model ve markalar arasında fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilirsiniz.

  https://www.cimri.com/pirlanta-kupe