Allegro Pırlanta Kolye

En Ucuz Allegro Pırlanta Kolye Fiyatları

0 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
  Marka
  Allegro
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

  Büyüleyici ve göz alıcı pırlanta kolyeler özel insanlara özel anlar yaşatmak, unutulmaz bir hediye vermek isteyenlerin tercih ettiği özel bir takı modelidir.

  Bella Gloria, Allegro, Goldstore, Ejoya, Divas vb. onlarca markanın ürettiği pırlanta kolye çeşitlerini en uygun fiyat seçenekleri ile Cimri.com’da bulabilirsiniz.

  Pırlanta Kolye Modelleri Nelerdir?

  Pırlanta kolyeler; tektaş pırlanta kolye, pırlanta inci kolye, suyolu pırlanta kolye gibi farklı modellerde her zevke hitap edecek şekilde bulunmaktadır. Pırlanta kolye fiyatları marka, model, büyüklük, duruluk ve kesim çeşidine göre değişkenlik gösterir. Siyah renkli pırlanta da pırlanta kolyeleri süslemede sıkça tercih edilmektedir. Pırlanta kolye satın alırken pırlantanın garanti belgesini kontrol etmek gerekir.

  Pırlanta Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

  Yüksek meblağlar ödenerek ve özenle seçilerek satın alınan veya hediye alınıp manevi değeri yüksek olan takılarda bulunan pırlantalar zamanla vücut yağını üzerlerine alırlar ve parlaklıklarında azalma olur. Ayrıca saça uygulanan spreyler, makyaj ürünleri, çeşitli kozmetik ve temizleme ürünleri de pırlantanın yüzey kısmında parlaklık kaybına yol açar. Mücevheri ilk alındığı günkü kadar parlak tutup ışıldamasını sağlamak için düzenli olarak temizlemek gerekir. Pırlanta temizlemek için şunlara dikkat etmek gerekir: Pırlantayı en güzel ve bilinçli temizleyecek kişiler bu işin uzmanlarıdır. İşin ustasına götürüldüğünde uzman elinden geçen mücevher, yeni alınmış gibi pırıl pırıl olacaktır. Buna ek olarak pırlantayı tutan dişlerin de gevşediğinde tekrar sıkıştırılması kontrol ettirmekte fayda vardır.

  Eğer bir uzmana götürmek yerine evde temizlenmek istenirse şunlara dikkat etmek gerekir: Küçük bir kaba su doldurup yumuşak bir sıvı deterjandan az miktarda eklenir. Su bu deterjanla köpürtülür. Takılar yumuşak kıllı bir diş fırçası ile narin ve yumuşak hareketlerle fırçalanır. Fırçalama yuvarlak hareketlerle yapılmalıdır. Daha sonra bir süzgeç yardımı ile takılar alınır, ılık su ile durulanır ve kağıt havlu veya yumuşak ve tüysüz bir bez yardımıyla yine nazik hareketlerle kurulanır. Üçüncü bir alternatif ise mücevher sıvısı kullanarak temizlemektir: Satın alınan herhangi bir mücevher temizlik sıvısının ambalajı üzerinde yazan yönlendirmeler uygulanarak mücevhere eski parlaklığı kolayca geri kazandırılabilir. Bir diğer temizleme yöntemi amonyakla kullanarak temizlemektir.

  Küçük bir kaba soğuk su ve amonyak yarı yarıya ölçüde konur. Temizlenecek takılar bu sıvı karışım içine bırakılır. Takılar tam 30 dakika boyunca bu sıvı karışım içinde bekletilir. Yarım saat sonra takılar bir süzgeç yardımıyla çıkarılır, küçük ve yumuşak kıllı bir diş fırçasıyla minik ve yuvarlak hareketlerle nazikçe temizlenir. Mücevher bir kez daha aynı kaba daldırılır ve durulanır. Son olarak kağıt havlu veya yumuşak ve tüysüz bir bez yardımıyla kurulanır.

  Pırlanta Nedir?

  Kadın şıklığına yön veren takıların belki de en zevkle seçilen modellerinden biridir kolyeler. Şık tasarımları, farklı dizaynları ile hemen her yerde kullanılabilirler. Bu kolyeleri daha da özel hale getiren değerli taş eklentileri ile bir kadının zarafeti zirveye çıkar. Takılarda en çok kullanılan değerli taş olan pırlanta ile yapılan pırlanta spor kolye modellerine Bella Gloria, Goldstore, Allegro, ejoya gibi markaların tasarımlarıyla, Cimri’deki en ucuz fiyat avantajlarından yararlanarak sahip olabilirsiniz.

  Ham elmasın, 1919 yılında Marcel Tolkowsky tarafından farklı bir şekilde kesilmesiyle ortaya çıkmıştır. Bilinenin aksine elmas ve pırlanta iki ayrı değerli taş değildir. Ham elmasın farklı bir kesim tekniğiyle kesilmesiyle pırlanta oluşur. Pırlanta; ışığın taşın içinde kırılmasına ve parlaklık vererek geri yansımasına yol açar. Pırlantanın fiyatı; kesim, renk, berraklık kalitesine göre ve karat ağırlığına göre belirlenir.

  Pırlanta Spor Kolye Nedir?

  Altın veya gümüşten oluşan zincir sayesinde boyna takılan, zincirin ucunda çeşitli model ve taşlarla tasarlanmış kolye ucu barındıran kolye türüne pırlanta içermesi sebebiyle pırlanta spor kolye denir. Gündelik kullanımda ve özel günlerde kullanım kolaylığı sağlamasıyla çok tercih edilir.

  Genelde yapımında 14 ayar beyaz altın kullanılan bayan pırlanta kolye son zamanların en gözde takı çeşididir. Zincirin ucunda bulunan kolye ucu birçok farklı tasarımlarda piyasaya sunulmaktadır. En çok tercih edilen pırlanta spor kolye çeşitleri; pırlanta kalp kolye, pırlanta yonca kolye, pırlanta yusufçuk kolyedir. Harfli pırlanta kolyeler de kişiye özel olması sebebiyle çok tercih edilir. En klasik model tabi ki her zamanın gözdesi pırlanta damla kolyedir. Şık ve zarif yapısıyla özellikle iş kadınları tarafından beğenilir. Pırlantayı sportiflikle birleştiren ve her yaştan kadına hitap eden pırlanta spor kolye modelleri, birçok farklı modeli ile seçim yaparken size keyifli anlar yaşatacaktır.

  Takı olarak kullanılabileceği gibi, çok şık bir hediye seçeneğidir aynı zamanda. Doğum günü, anneler günü, sevgililer günü, yılbaşı veya bir kutlama vesilesi ile sevdiklerinize hediye edebileceğiniz zarif ve özel bir hediye seçeneğidir. Özel kutusuyla, unutulmaz bir hediye olacaktır. Cimri’den en ucuz pırlanta kolye seçeneklerine göz atabilir, beğeninize göre dilediğinizi alabilirsiniz.