Ravel Pilates Seti

En Ucuz Ravel Pilates Seti Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Ravel
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Günümüz modern yaşamının en popüler ve en etkili sporlarından olan pilates spor merkezlerinde yapıldığı kadar sıklıkla evlerde de yapılmaktadır.

Özelliklerde evlerde yapılan pilates için piyasada pek çok markanın farklı pilates seti çeşitleri bulunmaktadır.

Delta, Reebok, Cosfer, Altis, Remax i Busso, Ravel vb. onlarca markanın ürettiği pilates seti modellerini en ucuz fiyat seçenekleri ile Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Pilates Seti Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Pilates seti içinde bulunan malzemelerin hijyenik, bakteri üretmeyen ve koku yapmayan malzemelerden üretilmiş olması önemlidir.

Ayrıca kolay temizlenebilir olması da önemli bir özelliktir.

Katlanabilir, taşınabilir olmaları, az yer kaplamaları, taşınabilir sapları veya bir taşıma çantası olması dikkat edilmesi gereken özelliklerdendir.

Pilates Seti Nelerden Oluşur?

Etkili ve yararlı bir pilates egzersizi için doğru ekipmanları kullanmak önemlidir. Bazı pilates setleri 4 veya 5 temel üründen oluşurken, bazıları daha kapsamlı olup 15-20 parçadan oluşan pilates setleri de vardır.

Fiyatlar da setin kapsamına göre ve markasına göre değişkenlik göstermektedir.

İdeal pilates setinde olması gereken 5 temel ürün şunlardır:

1. Yoga Matı: Yoga matı ya da yoga minderi olarak bulunabilir. Yoga matı kullanmak önemlidir çünkü hem sert zeminlerde yaparken rahatlık sağlar, hem de spor yapan kişiyi ortamın kirliliğinden korur. Ortalama 4-10 mm kalınlığında olurlar. Daha kalın olanları daha uzun süre dayanır ve spor esnasında eklemlerin daha rahat etmesini sağlar.

Mat satın alırken, rulo haline gelebilen ve taşıma askısı olan modeller tercih edilirse ürün taşınabilir olduğundan farklı yerlerde de spor yapma imkanı sağlar.

2. Pilates Topu: Pilatesin en etkili sonu veren egzersizlerinde sıkça kullanılan bir malzemedir. Farklı boylarda üretilen pilates topları farklı egzersizlerle beraber farklı etkilere sahiptir. Mekik, esneme, karın, mide vb birçok egzersiz için vücuda uygun formu kazandırmaya yardımcı bir pilates topu seçerken egzersize uygun olan boyutu bir spor eğitmenine danışarak almakta fayda vardır En çok tercih edilen ebatlar; 20 cm – 50 cm – 90 cm dir.

3. Pilates Çemberi: Pilates çemberi özellikle göğüs, kol, iç bacak kaslarını çalıştırıp şekillendiren pilates egzersizlerinin vazgeçilmezlerindendir. Ayrıca doğru bir duruş sağlamak için de kullanılır.

4. Pilates Bandı: Pilates bandı, direnç bandı, gerdirme bandı veya Terabant gibi farklı adlarla piyasada bulunurlar. Kasların direncini ve esnekliğini artırmada kullanıldığı için vücudun daha dayanıklı olmasına yardımcı olurlar. Genellikle 3’lü set halinde üretilirler ve renklerine göre yumuşak, orta ve sert olarak 3 ayrı direnç seviyesinde kullanılırlar.

5. Şişirme Pompası: Önemsiz bir ayrıntı gibi görünse de, pilates setinde en olmazsa olmaz parçalardan biridir. Zamanla şişkinliğini kaybeden pilates topunu arada şişirmek gerekecektir. Bunun için el altında bulunan mini şişirme pompası hayat kurtarıcı olacaktır.

Bunlara ek olarak büyük boy pilates topunu indirerek yanında taşımak isteyenler için de taşınabilir mini boy şişirme pompası faydalı bir malzeme olacaktır.