Fit & Smart Pilates Bandı

En Ucuz Fit & Smart Pilates Bandı Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Fit & Smart
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

PİLATES BANDI NEDİR?

Pilates, bedeni kontrol etmekte kullanılan, omurgayı ve duruş bozukluklarını tedavi eden, fizyoterapi temelli bir egzersiz çeşididir. Bu egzersizleri yaparken, pilates topu, pilates yayı ve pilates bandı denen yardımcı ekipmanlara ihtiyaç duyabiliriz. Bu ekipmanlardan olan pilates bandı, laktesten üretilmiş, farklı direnç özelliklerine sahip 120 cm ile 150 cmlik boyutlara sahip şeritlere denir.

PİLATES BANDI NEREDE KULLANILIR ?

Pilates bandı denen bu egzersiz bantları, kol kaslarını güçlendirme ve tedavide, bacak kasları gelişiminde kullanılırken, özellikle alt karın gibi çalıştırılması güç olan kasları geliştirebilmek için yardımcı eleman olabilmektedir. Pilates bandı karın hareketleri ile karın kaslarınız, belinize zarar vermeden yavaş yavaş güçlenecektir. Ayrıca pilates bandı bacak egzersizleri bacaklarınızın güçlenmesinde etkili olacaktır. Bilindiği gibi, sporda bacak hareketleri oldukça önemlidir. Tüm vücudunuzu bütün gün taşıyan bacakları güçlendirmek için yapılan egzersizler sayesinde, aynı zamanda vücudun gerekli duyduğu büyüme hormonları salgılanacaktır. Ayrıca bu egzersiz bantları, kol hareketleri ile kullanıldığında sadece kolları güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda kol kaslarında oluşan yırtık veya incinmeleri tedavi etmekte de kullanılır. Bunun yanında, fitness sporlarında özellikle büyük ağırlıkları kaldırmadan önce kol kaslarını ısıtmak amacıyla bu bantlar kullanılır. Bu da olası sakatlık risklerini minimuma indirir. Ayrıca, sporda sakatlanmaları ve spor yorgunluğunu azaltmak için yaptığımız esneme hareketlerinde de, bu egzersiz bantları oldukça etkili bir yardımcıdır.

PİLATES BANDI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ ?

Bu egzersiz bantları alırken dikkat edilmesi gereken ilk şey dirençleridir. Bilindiği gibi egzersiz bantları farklı dirençlerden oluşmaktadır. Bu dirençler bantların kalınlığı ile doğru orantılıdır. Spora ilk başlayan insanlar için daha düşük dirençteki bantlar önerilirken, uzun zaman pilates egzersizleri ile ilgilenenler ise daha yüksek dirençteki bantları tercih etmelilerdir.

PİLATES BANDI NEREDEN ALINIR ?

Bu egzersiz bantları, spor malzemeleri satan herhangi bir mağazadan bulabiliriz. Fakat bu mağazalarda maalesef seçenekler sınırlıdır. Sanal mağazalardan daha fazla seçenek ve fiyat aralığı elde edebiliriz. Altis, Delta, Scucs, Sportive, Busso, Remax, Ebruli, Ravel, Dynamic, Fit & Smart, Voit, Sportica, Hattrick, Selex markaları, farklı model ve renk seçenekleri ile en uygun fiyat garantisi ile cimri.com’da sizleri bekliyor.

https://www.cimri.com/pilates-bandi