• Yatak odası tekstili kategorisinin, özellikle yaz aylarında tercih edilen, pike takımları hafifliği ile de tercih edilmektedir. Yastık kılıfı, çarşaf ve pikeden oluşan pike takımları çoğunlukla ranforce kumaştan üretilir. Pikenin içerisine yorgan, battaniye gibi dolgu olacak ürünler koyulmadığından hafifliği ile yaz aylarının en çok kullanılan yatak tekstillerindendir. Cimri’de, odanıza en uygun pike takımı modellerini; Eponj Home, Cotton Box, Karaca Home, Taç ve Alla Turca gibi onlarca markanın içerisinden en ucuz fiyat seçenekleri ile bulabilirsiniz.

  • Pike takımları nasıl seçilmelidir?

    Pike takımları çoğunlukla yazın tercih edildiğinden, seçimlerinde de dikkat edilmesi gerekilen bazı noktalar bulunmaktadır. Pike takımlarını seçerken yatak odasının ısısını da göz önünde bulundurarak tercihlerinizi yapmanız gerekmektedir. Kimi kumaşlar serinletici olurken kimisi ise ısıyı çeker ve sizi terletir. Bu nedenle pike takımlarında da nemi çabuk emen kumaşları tercih etmek gerekmektedir. Bir evin şıklığı belli başlı yerlerin özenle hazırlanmasından geçmektedir. Yatak odalarının şıklığı da çoğunlukla yatak odası tekstilleri ile sağlanmaktadır. Bu nedenle seçeceğiniz pike takımlarının da yatak ve yastık ölçülerine uygun ebatlarda olması, özensiz bir görünümü engellemeye yarayacaktır. Pamuk pike takımları, hava geçirgenliğinin yüksek olması sebebiyle uyurken vücudunuzun hava almasını sağlayacak ve aynı zamanda da kaliteli bir uyku geçirmenizi sağlayacaktır.

  • Pike takımları nasıl yıkanır?

    Pike takımları da tıpkı giysiler gibi özenli bir yıkama modeli istemektedir. Bunun nedeni, yıkama nedeniyle zaman içinde aşınabilmesi ya da çekebilmesidir. Pike takımlarınızı uygun şartlarda yıkarsanız, kullanım ömrünü uzatır ve uzun süre yıpranmadan kullanabilirsiniz. Bu nedenle, çok sıcak su ile yıkanmaması gerekmektedir. Sıcak su hem pike takımınızın çekmesine hem de kolay yıpranmasına sebep olacaktır. Pike takımlarının 30 ile 40 derece arasında yıkanması, ideal bir sıcaklıkta yıkanmalarını sağlayacak aynı zamanda da enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olacaktır. Pike takımlarınızı yıkarken, eğer beyaz renkte değilse, ağartıcı maddeler içeren deterjanları kullanmamanız gerekmektedir. Hassas yıkama programında yıkayacağınız pike takımlarını kurutma makinesine atmamanız gerekmektedir.

    Siz de, yatak odanızın dekorasyonuna en uygun pike takımı modellerine kolayca Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz modellerine hızlıca sahip olabilirsiniz!