Sony Pikap & Aksesuarları

En Ucuz Sony Pikap & Aksesuarları Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Sony
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
 • PİKAP NEDİR?

  Pikap , plakların üzerine kaydedilmiş ses sinyallerini okuyup sese çevirebilen bir çeşit müzik dinleme cihazıdır. Gramofonun gelişmiş bir şeklidir. Pikabı oluşturan parçalar, sabit bir eksen etrafında dönen ve aşağı-yukarı hareket ettirilebilen bir kol, kolun ucunda konumlanmış olan iğneli bir kafadan meydana gelir. Bahsettiğimiz iğne önceki zamanlarda çelikten yapılırdı ve eskidiğinde değiştirilmek zorunda kalınırdı ancak şimdilerde küre biçiminde yontulmuş elmas veya safir iğneden yapılmaktadır.

 • PİKAP ÇEŞİTLERİ NELERDİR ?

  Pikapları amfili, amfisiz ve set şeklinde ayırabiliriz. Standart bu şekilde fakat yeni nesil pikaplarda uzaktan kumandalar da mevcut. Bir pikap alırken yanında amfi, hoparlör gibi parçaları da satın almalısınız. Bunlara pikap aksesuarları da denir. Hayaliniz olan pikaba ve pikap aksesuarlarına sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz. Üstelik Philips, La Musica, Numark, Pioneer, Denon, Gemini gibi ünlü markaların uygun fiyat avantajları ile bütçenize en uygun ürünleri bulmak mümkün.

 • PİKAP SEÇERKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN NOKTALAR NELERDİR?

  Tercihinizi yaparken aklınızda bulunması gereken birkaç nokta mevcut. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse;

  Oluşturacağınız seçenekler arasında tabyasında alüminyum maddesi kullanılmış modelleri tercih edebilirsiniz. Alüminyum ağır bir madde olduğu için daha ağırdır ve plağın titreşimini engeller.Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli kriter de pikap kolunun ağırlığıdır. Bu kol ne çok ağır ne de çok hafif olmalıdır. Ağır olduğunda kolun ucundaki iğne plağa fazlaca baskı yapıp zedeleyebilir. Hafif olduğunda da tam temas etmediği için atlama yapabilir. Eğer amfili bir pikap tercih etmediyseniz yanında seçeceğiniz amfi ve hoparlörlerin de ses özelliklerine dikkat etmelisiniz. Ses kalitesi bir müziksever için daima en önemli seçim kriteri olmalıdır.

  Tüm bunların yanında dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta aldığınız pikabın evinizin içindeki konumu olmalıdır. Pikapların en büyük düşmanı sabit olmayan, sarsıntıya meyilli yerlerdir. Bu yüzden seçtiğiniz pikabınızı sarsıntının olmayacağı bir yerde konumlandırmalısınız. Oluşabilecek herhangi bir sarsıntıda ya plağınız ya da plağınızın iğnesi kırılabilir. Pikap tabağının ağır olmasına özen gösterin. Böylelikle oluşabilecek sarsıntıları minumum zararla atlatmasını sağlayacaktır.

 • Müzik keyfini doyasıya yaşayabilmenin keyfine Cimri.com güvencesi ile ulaşabilir, karşılaştırmalı fiyat teklifleriyle hem zamanınızdan hem de bütçenizden tasarruf edebiliriniz.