Bratz Peruk / Çıtçıt / Postiş

En Ucuz Bratz Peruk / Çıtçıt / Postiş Fiyatları

2 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Ürün Tipi

Kadın olsun erkek olsun, herkes daha iyi gözükmek ister ve bunun için uğraşır. Fiziğimize, kıyafetlerimize, görünüşümüze özen gösteririz. Kadınlar tarafından belki de en çok özen gösterilen şey; saçtır. Boyama, fön, kesim, röfle işlemlerinin haricinde birde peruk, çıtçıt, postiş gibi ürünlerle saçları güzelleştirmek mümkündür. Siz de Rubies, Bratz gibi markalara ait postiş çeşitlerini, peruk çeşitlerini ve çıtçıt çeşitlerini Cimri’deki en ucuz fiyatlardan yararlanarak alabilirsiniz.

Peruk Nedir? Çıtçıt Nedir? Postiş Nedir?

Peruk; başın tamamını kaplayacak şekilde, sentetik veya doğal saçlarla üretilmiş takma saçtır. Bir diğer ismi perukadır. Üst saç ve iç file kısmından oluşur. Soylular, aristokratlar ve burjuvalar arasında statü sembolü olarak kabul edilen peruk, günümüzde statü sembolü özelliğini yitirmiştir. Sahne sanatçıları, saç şeklinden veya modelinden sıkılanlar ve saçlarını bir şekilde kaybetmiş kişiler tarafından tercih edilir. Renkli peruk çeşitleri; parti, yılbaşı eğlenceleri gibi farklı ortamlarda kullanılır.

Çıtçıt; saça hacim veya uzunluk vermesi amacıyla üretilmiş, birçok renk ve parça imkânına sahip, sentetik veya doğal saçlarla üretilmiş takma saçtır. Çıtçıt çeşitleri genelde 8’li takım halinde satılır. Kişinin istediği adette saça uygulanabilir. Çıtçıt kullanımı pratik uygulanması ve çeşitli uzunluklarda olması sebebiyle tercih edilir. Saça zarar vermeyen klipsler sayesinde oldukça pratiktir. İstendiği zaman takılır, istendiği zaman çıkarılır.

Postiş; saça uygulanacak kısımda toka veya lastik bulunan, çıtçıttan farklı olarak tek parçadan oluşan, en pratik saç uzatma yöntemlerinden biridir. Genelde atkuyruğu olarak tepeden veya enseden takılabilir. İstediğiniz zaman takıp çıkarabileceğiniz yapısıyla kullanımı kolaydır.

Peruk Nasıl Yıkanır? Çıtçıt Nasıl Yıkanır? Postiş Nasıl Yıkanır?

Sahip olduğunuz ister peruk olsun, ister çıtçıt olsun ister postiş olsun; yıkama esnasında asla çitilemeyin. Önce sahip olduğunuz ürünü düzgünce tarayın. Bir kovaya ılık su hazırlayın ve suyun içerisine şampuan ekleyin. Hazırladığınız şampuanlı suyun içine peruğunuzu veya postişinizi yavaşça daldırıp çıkarın. Her çıkarma esnasında saçı yavaşça sıvazlayın. Aynı işlemi birkaç kez daha tekrar ettikten sonra saçı üstten durulayın. Saçın daha uzun ömürlü olması ve parlak olması için aynı işlemi şampuan yerine saç kremi ile tekrarlayabilirsiniz. Son durulamadan sonra saçların karışmasına izin vermeden havlu ile ıslaklığını alın. Peruğu kendi orijinal standında, postiş ve çıtçıtı düz bir zeminde kurutabilirsiniz. Saç kurutma makinesinde kurutmak yerine kendi halinde kurumasına izin vermek daha doğru bir seçim olacaktır.