Kansızlık denildiğinde ilk aklımıza gelen ve içerisinde çok fazla vitamin ve mineral barındıran pekmez, yiyecek dünyasının olmazsa olmazlarından biri. Çocukların sağlıklı gelişimi ve yetişkinlerin daha enerji dolu bir yaşama kavuşmalarını sağlayan Aktürk, Abdurrahman Tatlıcı, Koska, Sade, Raya, City Farm, Carrefour, Seyidoğlu markalarının pekmez çeşitlerini en ucuz fiyatlarla cimri.com’da bulabilirsiniz!

  • Pekmezin faydaları nelerdir?

    Yapısında magnezyum, fosfor, protein, fosfor, demir ve B1, B2, B6 vitaminleri bulunur. İçerisinde bol miktarda karbonhidrat olduğundan iyi bir enerji kaynağıdır. Hastalıklara karşı vücudun direncini artırır. Kan dolaşımını dengeleyen ve düzenler, karaciğer rahatsızlıklarının tedavisinde etkilidir. Yüksek kalsiyum içermesi sebebiyle kolon kanseri başta olmak üzere, birçok kanser türünü önlediği kanıtlanmıştır. İyi bir antioksidan olması sebebiyle kalp hastalıklarına karşı vücudu korur. İçerdiği mineraller sayesinde kemik ve diş sağlığı için çok etkilidir. Ayrıca enerji kaybetmeden kilo vermek isteyenler için tercih edilmesi gereken bir besindir çünkü yağ ve kalori oranı neredeyse sıfırdır. Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan mide ve bağırsak rahatsızlıklarında tüketmek büyük fayda sağlar. Hücre yenilenmesi sağlayan bir besindir; bu nedenle sedef, akne, egzama gibi rahatsızlıklar için önerilmektedir. Daha dirençli bir vücut elde edebilmeniz için tüketmeniz gereken dut, üzüm, harnup, keçiboynuzu gibi pekmez türlerine en uygun fiyatlarla sahip olmak için cimri.com’u hemen ziyaret edin!

  • Kansızlık (anemi) tedavisinde pekmez tüketmek yarar sağlar mı?

    Demir eksikliği insanda saç kaybı, sinirlilik hali, yorgunluk hissi gibi belirtilere yol açar. Yaşamınızı güçleştiren bu durumdan kurtulmak için birçok ilaç tüketmiş olabilirsiniz. Fakat kansızlık tedavisinde çok etkili bir ürün olduğundan mutlaka denemelisiniz. Vücudunuzun ihtiyacı olan demirin %20’sini karşılayabilir. Ayrıca doğal bir besin kaynağı olduğundan yan etki de barındırmaz ve ayrıca vücudunuzda birçok organa ve hastalığa birden iyi geleceğinden, tek yönlü bir tedavi içerisine girmiş olmazsınız. Kansızlığa bu denli iyi gelmesinin sebebi, yalnızca içerisinde barındırdığı vitamin ve mineraller değildir. Yapısındaki karbonhidratın %80’inin glikoz ve fruktoz halinde olmasından dolayı sindirim sisteminde parçalanmaz ve direkt kana geçer.