Acura Pedometre & Adımsayar

En Ucuz Acura Pedometre & Adımsayar Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Acura
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

İlerleyen teknoloji, çalışma hayatını ofislerin içerisine hapsetmiş durumdadır. Hareketsizlik; sağlıksız çalışma koşullarını ve obezite, kalp sorunları gibi sorunları da beraberinde getirir. Sağlıklı yaşam için daha çok hareket etmeli, dengeli beslenme ile spor tamamlanmalıdır. Bu sağlıklı hayatın ilk adımı da her doktorun tavsiyesi olan yürüyüş ve koşu yapmaktan geçer. Yürüyüş yaparken kullanılan ekipmanlardan biri olan pedometre çeşitlerini Cimri’de en uygun fiyatlarla ve Silva, Altis, Omron gibi markaların kalitesiyle bulabilirsiniz.

Pedometre Nedir?

Bir diğer ismi adımsayar olan, mekanik hareketlere duyarlı bir sensor, işlemci, ekran ve pilden oluşan bir alettir. Bir nevi beden aktivite monitörüdür. Kalori, mesafe, adım, enerji gibi noktaları kayıt altına alarak bu verileri size iletir. Yürüyüş esnasında attığınız adım sayısını, harcanan enerjiyi ve süreyi kayıt etmek bu aletle mümkündür.

Pedometre Nasıl Seçilir?

Sadece adımsayar olarak değil, size disiplinli bir sağlık düzeni kurmakta da yardımcı olacak bu minik aleti pedometre çeşitlerinin arasından seçerken ihtiyacınızı belirlemek önemlidir. Kalori ölçer pedometre ; ne kadar enerji yaktığınızı size bildirerek kalori hesaplaması yapmanıza imkân tanır. Nabız ölçer pedometre ise kalp atım sayısını da hesaplayan bir model olarak kardiyolojik detaylara hâkim olmanızı sağlar. Klasik model pedometre adımsayar gibi içerisinde farklı yazılımlar barındıran modellere yönelerek tam bir yol arkadaşına sahip olabilirsiniz. Radyolu adımsayar; radyo ve kulaklık destekli bir modeldir.

Pedometre Nasıl Kullanılır?

Adından da anlaşılacağı gibi bu minik alet; adımlarınızı sayan bir cihazdır. Yürüyüş esnasında, genelde bele takılarak kullanılır. Saat şeklinde pedometre modellerini, bileğinize takarak kullanabilirsiniz. Gelişmiş modelleri ile adım saymanın yanı sıra bu bilgileri kaydedebilir ve eski kayıtlarınız ile karşılaştırabilirsiniz. Günden güne artan adım sayınızı kolayca takip edip, yürüyüşün vücudunuzda yarattığı güzel etkileri gözlemleyebilirsiniz.

Unutmayın, sağlıklı yaşam için günde 10.000 adım doktorların tavsiyesidir. Günlük belirlediğiniz spor aktivitenizde size büyük destek ve yardımcı olabilecek pedometre adım ölçer, bilgilerinizi size doğru bir şekilde ileterek günlük spor programınıza hâkim olmanızı sağlar. Cimri’de bulunan birçok model arasından seçiminizi yapabilir, en ucuz pedometre adımsayara sahip olabilirsiniz.