• Bebek aktivite ve oyun kategorisinde bulunan oyun parklarının bir diğer adı da park yataklardır. Bebeklerin gelişimi için uykularını sağlıklı almaları ve oyun oynayabilecekleri güvenli bir alanlarının olması gerekmektedir. Oyun parklarının en büyük avantajı ise hafif ve kolay bir şekilde yerinin değiştirilebilir olmasıdır. Oyun parkları bebeğiniz üç yaşına gelene kadar kullanılabilmektedir. Cimri’de Sunny Baby, Chipolino, Baby2go, Prego, Crystal Baby gibi onlarca markanın içerisinden bebeğinize en uygun oyun parklarını bulabilir, en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz oyun parkına kolayca sahip olabilirsiniz.

    Oyun parklarını, park yatak olarak kullanmaya karar verdiğiniz zaman, ilk altı aylık süreçte yatak üst kısımda yer almalıdır. Bunun nedeni bebeğinizin çok hareketli olmaması ve herhangi bir güvenlik riski taşımamasıdır. Altıncı aydan sonra oyun parklarında kullandığınız yatakları alt bölmeye almalı ve güvenliğini kolayca sağlamanız gerekmektedir. Oyun parklarının yandaş girişinin olması, çocukların kolayca girip çıkmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda ebeveynler de çocuğunun güvenli bir alanda oynadığını, oyun parkında olduğunu bilerek rahatlıkla işlerini yapabilmektedir. Oyun parkları çocuğunuz dört yaşına gelene kadar kullanılabileceğinden, boyutlarını bu şekilde belirleyerek alabilir ve güvenli bir yerde oyun oynamasını veya uyumasını sağlayabilirsiniz. Oyun parklarının diğer bebek beşiklerinden farkı bu noktada önemlidir. Oyun parklarının daha uzun süre kullanılması ve güvenli olması, beşiklere göre daha uzun koruyucu korkulukların bulunmasıdır.

  • Oyun Parkı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Oyun parkı seçimlerinde, bebeğinizin sıkça vakit geçirebileceği bir alan olduğundan, alerjik olmayan kumaşa sahip oyun parklarını tercih etmeniz gerekmektedir. Oyun parkının kumaşının yumuşak ve silinebilir olması, bebeğinizin cilt sağlığı ve hijyeni açısından da önemli bir husus olacaktır. Seçeceğiniz oyun parkının birleşme noktalarının tam sıkıştığından emin olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde, oyun parkları portatif olduklarından yatağın kendiliğinden kapanma riski doğmakta ve bebeğinizin güvenliğini tehlikeye atabilmektedir. Oyun parkının yatağın iç kısmına koyulacak yatağın ortopedik olmasına dikkat etmeniz bebeğinizin rahatlığı açısından da önemli bir etken olacaktır. Aynı zamanda oyun parklarının kumaş kısımlarını kullanmadan önce ıslak bir bez yardımı ile silmeniz hijyen açısından da önemli bir etken olacaktır. Siz de çocuğunuzun hem uyuyup hem de eğlenebileceği, bebeğinize en uygun oyun parklarına Cimri’den, en ucuz fiyat seçenekleri ile hemen sahip olabilirsiniz.