Oyun Hamuru ve Kil İle Neler Yapılır?

Oyun hamuru ve kil ile yapılabilecekleri bir çizgide sınırlamak pek mümkün değildir. Bu konuda sınırları hayal gücünüz belirlemektedir. İsterseniz belirli objelere benzetebilir isterseniz karakterler yaratabilir isterseniz de anlamsız göze hoş gelen şekiller yapabilirsiniz. Tercih tamamen sizin!

Bu durum ufaklıklar için de aynıdır. Hayal güçlerini kullanarak yapacakları şekiller ile el becerilerini geliştirirken aynı zamanda hayal güçlerini de geliştirebilirler. Bu nedenle çocuklarınızın gelişimi için güzel bir uygulama şekli olan oyun hamurları ve killer sayesinde çocuklarınız daha kaliteli vakit geçirebilirler.

Çocuklarınızın ve sizin daha kaliteli vakit geçirebilmeniz ve hayal gücünüzü yansıtabilmeniz adına üretilen oyun hamuru ve kil hamuru çeşitlerini en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com’da bulabilir ve hemen sahip olabilirsiniz!

Oyun Hamuru ve Kil Nasıl Yumuşatılır?

Çok uzun süre açık hava ile temasta bulunan hamurlar maalesef ki bir süre sonra sertleşmeye başlamaktadır. Bu gibi durumlarda aileler genelde ellerindeki hamuru atarak yerine yeni hamurlar almaktadır. Öyle ki sırf sertleşti diye oyun hamuru seti içerisinde yer alan hamurların birçoğunu çöpe attığınız olmuştur. Oysaki sertleşmiş hamurları yumuşatmak oldukça kolaydır. Sertleşmiş hamurunuzu bir kâse içerisine aldıktan sonra üzerine azar azar ılık su ilave edip yoğurarak hamurunuzun eski kıvamına gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta suyu çok kaçırmamaktır. İlk denemelerde kontrollü giderseniz bunun önüne geçebilir ve istediğiniz yumuşaklıkta hamurlar elde edebilirsiniz.

Kil hamuru da su ile kolaylıkla eski haline dönebilmektedir fakat killer daha kısa sürede kuruduğu için sık sık sulayarak eski kıvamlarına kavuşturmanız gerekir ve uygulama sırasında da sürekli sulamanız gerekmektedir. Bu nedenle şekil verirken yanınızda bir fısfısın içerisinde su bulunması iyi olacaktır.

Her iki malzeme de oldukça keyiflidir fakat ortalığa bulaşmaması nedeniyle oyun hamurları ailelerce daha çok tercih edilmektedir. Kil ise daha çok büyüklere yönelik ya da bir atölye ortamında tanışılması gereken bir malzemedir.

Zıplayan oyun hamuru gibi birçok çeşidi olan bu iki ürünün de en kaliteli seçeneklerini en uygun oyun hamuru fiyatları ile Cimri.com’da bulabilirsiniz!