Otomobil çoğu insan için bir tutkudur. Ona herhangi bir zarar gelmemesi için her an dikkat ederiz ve koruruz. Ancak bazı zamanlar görünmez kazalar meydana gelebiliyor. Küçük çizikler, kirlenmeler veya sıyrıklar. Tüm bunlar için bir çözüm var. Aracınızda istemsiz oluşabilecek deformelere karşı Cimri' nin oto bakım ve temizlik ürünleri kategorisinden birbirinden işlevsel cila aksesuarlarına göz atabilir ve otomobilinizin görünümünü eskisinden daha iyi hale getirebilirsiniz.

  • CİLA İŞLEMİNE BAŞLAMADAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR?

    Bu işlemi yaparken hava sıcaklığının ne çok soğuk ne de çok sıcak olması lazım. 15 derece ile 30 derece arasındaki sıcaklık, cila işlemi için ideal bir sıcaklıktır. Çok sıcak havalarda araba cilası hemen kurur ve cila işlemi oldukça zor bir hal alır. Soğuk havalarda ise cilayı araç üzerine yaymak ve uygulamak zorlaşacaktır. Tercihen güneş ışığını direkt olarak almayan garaj gibi bir bölgede cilalama işlemi yapılması önerilir. Güneşın sıcaklığı daha önce belirtildiği üzere işlemi zorlaştıracaktır. Bu sebeple güneş ışığı almayan gölge bir yerde işlemi gerçekleştirmek daha doğrudur. Eğer ağaç altı ya da garaj gibi bir gölgelik alan bulmakta zorlanıyorsanız güneşin batmaya başladığı akşam üstü vaktinde işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  • CİLA İŞLEMİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR ?

    Otomobilinize yapmış olduğunuz pasta ve hare giderici lekelerini dert etmenize gerek yok. Ufak bir efor sarfederek bu lekeleri cilalama işlemi ile giderebilirsiniz. Bu işlemi yaparken oldukça dikkat etmeli ve sabırlı olmalısınız. Kullanacağınız cila miktarı aşağı yukarı 1 tl büyüklüğünde olmalı, ne çok az ne çok fazla kullanmalısınız. Cilayı ince bir tabaka halinde aracın yüzeyine uygulamalısınız. Bu işlemi de nemli bir sünger yardımı ile yapabilirsiniz. Yumuşak ve dairesel hareketlerle aracın bir bölümüne uygulayın. Cila paketinin üzerinde yer alan kullanma talimatına uyacak şekilde kurumasını bekleyin. Bekledikten sonra temizleme zamanını kontrol etmek için elinizi cilanın üzerine sürtün. Elinizde herhangi bir leke oluşmuyorsa cilayı temizleyebilirsiniz. Bez ile cila atıklarını temizleyin. Bez çokça kayıyorsa bezi ters çevirerek işleme devam edin. Kalan kısımların da temizlendiğine emin olduktan sonra işlemi sonlandırarak arabanız için mükemmel parlaklık sağlayabilirsiniz.

  • Kolay kullanımlı ve mükemmel sonuçlar verebilecek Sonax, Farecla, Turtle Wax, Carpex gibi markalara ait otomobil cila aksesuarlarına, hızlı teslimat ve en uygun fiyat avantajı ile sahip olmak için siparişinizi hemen verin.