Arabalar, ikinci evlerimiz haline gelmektedir. Her gün mutlaka bir kere arabamızı kullanırız. İşe, eve arabayla gideriz. Doğal olarak da arabalar kirlenir. Temizlenmesi için de çeşitli ürünler bulunmaktadır. Black and Decker, Meguiors, KL JSV, Racing, Turtla Wax markalarının oto genel temizlik ürünlerini Cimri.com da bulabilirsiniz.

OTO GENEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ NELERDİR?

Otomobiller kullanım sıklıklarına göre temizlenmelidir. Temizliği iç ve dış şekilde ikiye ayırabiliriz. İç temizlik, koltukların temizlenmesi ve içerisinin süpürülmesinden oluşur. Dış temizlikte ise otomobilin camları ve lastikleri temizlenir. Genel temizlik ürünleri jant temizleyici sprey, far ve stop temizleyici ciladan oluşur. Jant temizleyici sprey, çamur ve başka şeylerden kirlenen jantların temizliği için üretilen bir üründür. Far ve stop temizleyicisi ise arabanın farlarının temiz olması içindir. Arabanın genel bir temizliği içinde genel temizleyici ürünü bulunmaktadır. Cimri.com da satışa sunulan oto genel temizlik ürünleri jant temizleyici sprey ve far temizleyici cilanın yanında araba süpürgesini de içermektedir. İç temizliğin olması için araba süpürgesinin olması şarttır. Eğer süpürge olmazsa iç temizlik iyi düzeyde gerçekleşmez. Araba süpürgeleri emiş güçlerine göre farklılaşır. Size uygun oto genel temizlik ürünlerini Cimri.com da bulabilirsiniz.

OTO GENEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ NASIL KULLANILMALIDIR?

Bahsedilen ürünlerin kullanım şekilleri, ürünlerin arka kısmında yazmaktadır. Bunların yanı sıra kimyasal maddeler içerdikleri için iç temizlikte koltuklara zarar verilmemesine dikkat edilmelidir. Dış temizlikte ise kaportaya, janta ve camlara zarar vermemesi için kullanımı düzgün şekilde olmalıdır. Ürünler bir bez yardımıyla sürülmelidir. Oto genel temizlik ürünleri fiyatları ise 20 tl ile 600tl arasında değişmektedir.