Otomobil de dikkat edilmesi gereken yerlerden biri de camlardır. Belirli aralıklarla temizlik ve bakımı yapılmalıdır. Bu yüzden oto cam bakım ürünleri üretilmiştir. Automix, Modacar, Vette, Nasiol, Carub, 3M, Flora gibi markalar oto cam bakım ürünleri üreten başlıca markalardır. Bu markaların ürettikleri oto cam bakım ürünlerini Cimri.com dan temin edebilirsiniz.

OTO CAM BAKIM ÜRÜNLERİ NELERDİR?

Görüş kalitesinin daha iyi olması için otomobillerin cam bakımı yaptırılmalıdır. Camların bakımının yapılması güvenli bir sürüşün garantisi vermektedir. Mevsim ne olursa olsun otomobilin camlarının ön ve arka yüzünün çeşitli temizleyicilerle görünebilir hale gelmesi gereklidir. Bakım ürünleri genel olarak ikiye ayrılır. Kış bakımı ve yaz bakımı olarak. Kışın ve yazın camların kirlenme durumları farklılaşmaktadır buna göre de bakım ürünleri de değişmektedir. Oto cam bakım ürünleri birden fazla ürünü içermektedir. Folyo sökücü, cam koruma, cam çek, su çekme aparatı, torpido parlatıcı, sünger, cam temizleyici, cam kazıyıcı ve tutkal temizleyici gibi ürünler oto cam bakım ürünlerinin bir kısmını oluşturur. Otomobil sahibi olan herkeste bulunması gereken ürünlerdir. Bahsedilen bu ürünlerin hepsi Cimri. Com da satışa sunulmaktadır. Oto cam bakım ürünlerinin fiyatları 3tl ile 43tl arasında değişmektedir.

OTO CAM BAKIMI NASIL YAPILIR?

Otomobilimizin temizliğine otomobil camlarına uygun sprey temizleyici edinerek başlayabilirsiniz. İlk yapılması gereken yumuşak bir sünger yardımı ile aracın camındaki kaba kirlilikten kurtulmaktır. Süngerin yumuşak ve kuru olmamasına dikkat etmelisiniz. Süngerinizi bol su ile ıslattıktan sonra camınızı temizlemeye başlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra araç camınızın bir süre kuruması gerekmektedir. Yeterince kuruyan camın üzerine ilk başta bahsettiğimiz sprey temizleyiciyi sıkın, tüm yüzeye sıktığınızdan emin olun. Daha sonra kuru bir bez alarak sıktığınız spreyli yüzeyleri silin. Buradaki kuru bez yerine gazete kâğıdı da kullanabilirsiniz. Hem böylece parlak bir görünüm de elde etmiş olacaksınız. Araç camı temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir husus da yakından baktığınızda en ufak bir çatlağın bile olup olmadığının tespitidir. Çok küçük görüp önemsemediğiniz çatlaklar ilerde başınıza dert açabilir, bu yüzden servisinizle görüşmelisiniz. Aynı temizlik işlemlerini far, stok lambalar ve yan aynalar için de kullanabilirsiniz.