Automix, Modacar, Pva, 3M, Vette ve Nigrin marka oto bakım bezlerini en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Seyahat edeceğimiz araç ne kadar konforluysa o kadar iyi vakit geçiririz. Bu konforu sağlayan en önemli unsurlardan birisi de temizliktir. Araç temizliği rahat ve konforlu bir yolculuk için çok önemlidir. Pis kokan bir araç içinde veya lekeli koltuklarda kimse oturmak istemez. Aracımızı bu kötü durumdan uzak tutmak için belirli periyotlarda temizlemememiz gerekiyor. Temizlik için su, şampuan, yumuşak temizleme bezi veya sünger gereklidir. Araç önce basınçlı suyla ıslatılır, daha sonra yumuşak bezler yardımıyla şampuanlanır ve tekrar suyla durulanır. Kurulama beziyle de kurulanır ve araç yıkanmış olur.

Araç Kurulama Bezleri / Oto Bakım Bezleri Hangi Malzemelerden Yapılır?

Temizlik yaparken önemli bir unsur da kullandığımız malzemelerdir. Bu malzemeler ne kadar kaliteliyse aracımız o kadar temiz olur. Temizlik malzemeleri arasında şampuanlar, süngerler ve bezler önemli bir yer tutar. Aracımızı suyla ıslatır ve şampuanla temizleriz. Şampuanın daha etkili olması için de sünger veya otomobiller için üretilen temizleme bezleri kullanırız. Sünger veya bez kullanılmasının sebebi aracı çizmeden yıkamaktır. Yıkama sırasında kullandığımız ürünler aracın boyasına zarar verebilir. Fırça kullanarak araç yıkanırsa çizikler meydana gelir. Araç çizikleri hoş bir görüntü oluşturmaz ve giderilmesi gerekir. Araç içi temizlenirken de yumuşak tekstil ürünleri tercih edilmeli ve sert aksamlar için sünger tercih edilmelidir. İç temizlik yapılırken döşeme ve diğer aksamlara zarar verecek şekilde sertçe silme yapılmamalıdır.

Pek çok farklı türde ve özellikte oto yıkama bezi satılır. Bu bezleri bazen yıkarken bazen de kurularken kullanırız. Bu bezlerin en önemli özelliği aracı çizmemesidir. Bu nedenle kimyasal ürünler kullanırken dikkat edilmesi gerekir. Kurumuş ve yapışmış kirler kesinlikle kazınmamalıdır. Üzerine bir miktar şampuan ve su dökülerek çözülmesi sağlanmalıdır. Yumuşak bir dokuya sahip bu bezler çok farklı malzemelerden üretilir. Pamuk, mikrofiber araç kurulama bezi veya sentetik ve güderi oto kurulama bezleri üretilmektedir. Oto temizleme bezlerinin bazıları kurulamak içi bazıları da yıkamak için kullanılır ama genellikle bu bezler hem yıkama hem de kurulama için kullanılabilir. Bezler yumuşak ve aracı çizmeyecek malzemeden yapılmalıdır. Böylece araca zarar vermeden silme işlemi yapılabilir. En ucuz oto kurulama havlularıcimri.com sitesinde bulabilirsiniz.