Ofis mobilyalarında en çok kullanılanların başında ofis sandalyeleri gelir. Özellikle masa başı işe sahip olanlar, günlerini sandalyelerinde geçirirler. Kaliteli ve sağlam bir sandalye almak, bu yüzden çok önemlidir. Kalitesiz bir oturak oturuş bozukluklarına ve sağlık sorunlarına yol açabilecekken, sağlam olmayan bir sandalye sürekli bozularak ve parçaları eskiyerek size sorun çıkartacaktır. Siz de sandalyenizi yenilemek veya yeni bir sandalye edinmek istiyorsanız Bürocci, Adore gibi markaların üretimi olan en kaliteli ve en ucuz ofis sandalyesi çeşitlerini, en uygun alışverişin adresi Cimri.com’da bulabilirsiniz!

Ofis Sandalyesi Nedir?

Ofis çalışanlarının fiziki rahatlığını sağlamak amacıyla farklı malzemelerden üretilmiş koltuklara verilen isimdir. Ayarlanabilir sırt kısmı, tekerlekli yapısı ve boyunuza göre ayarlayabileceğiniz oturak kısmı ile oldukça işlevseldir. Uzun çalışma saatleri içerisinde, kısa molalar hariç günün geri kalanı ofis sandalyelerinde oturmakla geçer. Sağlık açısından bu sandalyeler büyük öneme sahiptir. Araştırmalar göstermiştir ki bel ve boyun ağrılarının büyük kısmı oturma bozukluklarından ve sağlıksız koltuklardan kaynaklanmaktadır.

Ofis Sandalyesi Nasıl Olmalı?

Sağlıklı bir vücut yapısı için, mesaisi masa başında olan her yaştan insanın kaliteli ve kendine uygun bir ofis koltuğu olmalıdır. Özellikle vücudu destekler şekilde imal edilen ortopedik ofis sandalyesi, kullanıcısına konforlu bir çalışma imkânı sağlamaktadır. Ergonomik ofis sandalyesi modelleri, var olan bir sağlık sorununu ilerlemekten alıkoyacak ve oluşabilecek sıkıntıların da önüne geçecektir. Son zamanlarda değişik malzemelerden üretilerek ofis mobilyalarının zenginliğine katılan ofis koltuğu modelleri; rahat, şık ve renkli görüntüleriyle birçok işyerinde yerini almıştır. Gelişen teknoloji sayesinde sağlam aksamlardan üretilen ofis sandalyesi çeşitleri; bilgisayar başındaki öğrenciden, resmî ve özel bütün işletmelerdeki çalışanlara dek herkesin en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelmiştir. Başlıklı ofis sandalyeleri gibi başlıksız çeşitler de farklı ihtiyaçlara cevap vermektedir. Son yıllarda gençlerin tercihi olan çiçekli ofis sandalyesi çeşitleri rengarenk yapılarıyla moda bir trend haline gelmiştir.

Ofis koltuğu seçimi, kişisel özelliklerinize ve sandalyenin malzemelerine göre özenle yapılırsa uzun yıllar sağlıklı bir çalışma ortamı sağlayacaktır. Ofis sandalyesi amortisörü ve kolu gibi aksamların sağlamlığına dikkat ederek verimli bir seçim yapılabilir.