Yoğun iş temposuna sahip kişiler için ofis araç ve gereçleri büyük önem taşır. Bu yüzden ofis için tasarlanmış ürünler vardır. Ürünlerden ir tanesi ise ofis çöp kutusudur. Mas, Rulopark, Bigpoint, Globox, Esselte, Ark, 3K gibi markalar ofis çöp kutusu üretmiştir. Markaların ofis çöp kutusu modellerine bakmak için Cimri.com a bakabilirisiniz.

OFİS ÇÖP KUTUSU MODELLERİ NELERDİR?

Kendinize ait bir ofisiniz varsa, çöp kutunuzda olmalıdır. Ofisinize uygun modelde ve renkte birden çok çöp kutusu modellerini bulabilirsiniz. İş esnasında yanlış yazılan bir dosya ya da gereksiz evrakları çöpe atmak gereklidir. Bundan kaynaklı da çöp kutusu bulundurulmalıdır. Kutular farklı boyutlarda üretilmiştir. Kullanan kişiye göre boyutları değişir. Genel olarak 12.5 lt ve 16ltlik modeller tercih edilmektedir. Ofis çöp kutusu modelleri de düz, yuvarlak, kare şekillerindedir. Bazı modellerde tutacaklar vardır. Buda ağır çöplerin kolay taşınabilmesi için tasarlanmıştır. Eğer ağır çöp birikiyor ise tutacaklı modelleri tercih edebilirsiniz. Kutular metal ve plastik hammaddelerinden oluşur. Metal modeller genellikle deliklidir. Ofiste çöp kutusuna atılan maddeler genellikle kağıt ve benzeri ürünler olduğu için delikli modeller de tercih edilebilir. İstenilirse çöp kutularına çöp poşeti de takılabilir. Ofis çöp kutusu fiyatları her modele göre değişmektedir. Plastikten üretilen modellerin fiyatları düşükken, metalden yapılan kutuların fiyatlar yükselmektedir.

OFİS ÇÖP KUTUSU NERELERDE KULLANILIR?

Kutuların kullanım alanları herkese göre değişiklik gösterir. Genellikle çalışma masasının altına koyulur. Fakat bunu tercih etmeyenler için kapının arka kısmına da koyulabilir. Dolap içine monte edilen modellerde mevcuttur. Bunlarda da çalışma masasına ya da diğer dolapların içine konur. Raylı sistem olduğu için dolap kapağı açıldığı anda çöp kutusunun kapağı açılır. Çöpü atmak kolaylaşır. Diğer modellere oranla oldukça kullanışlıdır. Dışarı da çöp kutusunun görünmesini istemeyen kişiler bu modeli tercih edebilirler. Birden çok model ve markanın ürünlerini Cimri.com dan bulabilirsiniz.