OFİS ÇALIŞMA KOLTUĞU NEDİR?

Ofis, insanların çalıştığı kapalı bir ortamdır. Ayrı ayrı oda şeklinde olabildiği gibi çalışanların birbirini gördüğü açık ofis de olabilir. Ofis çalışanları, günde yaklaşık 8 saatlerini ofis içinde geçirirler. Bunun büyük bir kısmı da bilgisayar karşısında oturarak geçer. Çalışanların rahat ve verimli bir ortamda çalışması için oturdukları koltuğun ergonomik olması önemlidir.

OFİS ÇALIŞMA KOLTUĞU NASIL KULLANILIR ?

Ofis çalışanları ofis çalışma koltuklarında oturur. Bu koltuğun farklı boyut ve çeşitleri vardır. İnsan bedeni için uygun tasarlanmış olanlarına, ergonomik koltuk adı verilir. Tekerlekli olan ofis çalışma koltukları, zeminde kolayca hareket edebilirler. Böylece çalışanlar masa etrafında ayağa kalkmadan da yer değiştirebilirler. Bazı modellerde yerden yükseklik sabittir. Bazı modellerde ise yerden yükseklik ihtiyaca göre ayarlanabilir özelliktedir. Koltuğun dengede durması için genellikle beş ayaklı veya ‘U’ şeklinde, yere sağlam basan ayaklar kullanılır.

Bürocci, Nav Decoration, Türksit, Adore, Zivella, House Line, Rapido marka ofis çalışma koltukları, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde mevcuttur.

Koltukların kol dayama kısmına kolçak ismi verilir. Bazı koltuklarda kolçak olmayabilir. Taşıma ve saklama kolaylığı yaratmak için bazı koltuk modelleri sökülüp takılabilir şekilde tasarlanır. Ofis çalışma koltuğu fiyatları kullanılan malzeme, boyut, hareket özellikleri ve ek aksesuarlara göre değişkenlik göstermektedir.

KONFOR VE ERGONOMİYİ ARTIRAN UNSURLAR

Ofis çalışma koltuklarının oturma ve sırt dayama kısımlarında yumuşak kumaş türleri veya deri malzeme kullanılır. Böylece konfor seviyesi yükseltilir. Bu bağlamda nefes alabilen bir malzeme kullanımı önemlidir. Koltuğa hızlı oturulduğunda oluşan tepkiyi ve konforsuzluğu en aza indirmek için amortisörlü ve havalı mekanizmalar kullanılır. Gövdedeki döner mekanizma sayesinde kendi etrafında üç yüz altmış derece dönebilir. Böylece çalışanlar kolaylıkla sağa sola dönebilir. Yumuşak boyun desteği olan modeller uzun boylu çalışanların konfor ve ergonomisini artırır. Konfor seviyesine göre ofis çalışma koltuğuna patron, müdür ya da şef koltuğu ismi verilir. Ergonomik ortopedik fileli ofis çalışma koltuk modeli ise çalışana sağladığı konforun dışında ofise modern ve şık görünüm de sağlar. Çok özel ve pahalı ofisler için ceylan derisi gibi özel ve yumuşak deri kullanılabilir.

https://www.cimri.com/ofis-calisma-koltugu