Mutfaklarda en çok kullanılan tekstil ürünlerinden biri mutfak havlusudur. Bulaşık yıkadıktan sonra, sebze meyve yıkadıktan sonra elleri kurulamak için ideal bir üründür. Siz de en ucuz alışverişin adresi Cimri.com’da, Vileda gibi markaların farkıyla en ucuz mutfak havlusu çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Mutfak Havlusu Nedir?

Mutfaklarda el ve bulaşık kurulama amacıyla özel üretilmiş, birçok farklı renk, desen ve ölçüde olabilen ev tekstil çeşididir. Her mutfağın vazgeçilmezi olan mutfak havluluları bulaşık yıkadıktan sonra elleri kurulamak için idealdir. Aynı zamanda yıkanan bulaşıkların üzerinde su lekesi kalmaması için kurulanması gerekir. Bulaşık kurulama işleminde de başarılı olan mutfak havluluları evlerin vazgeçilmezidir. Sadece evlerde değil; otel, kafe, lokanta gibi yerlerde şeflerin de mutfakta en çok kullandıkları tekstil ürünlerinin başında gelir. Bu gibi yerlerin mutfaklarında hızlı olmak zorunda olan şef, yemek hazırlama esnasında sık sık mutfak havlusunun yardımından faydalanır.

Mutfak Havlusu Çeşitleri Nelerdir?

Mutfak havlusu modelleri; şekline, rengine, boyutuna ve kumaşın türüne göre çeşitlenir. Pamuklu kumaşlardan üretilmiş havlular en çok tercih edilenlerdir. Son zamanlarda bambu mutfak havluları evlerimize girmiş ve hızlı su emicilik, antibakteriyel gibi özellikleriyle hanımların gözdesi olmuştur. Çeyizlik mutfak havlusu; zarif danteller ve işlemeler içeren modellerdir. Birçok farklı rengiyle ve işlemesiyle her çeyizde kendine yer bulur. Elbise mutfak havlusu; küçük bir kız elbisesi şeklinde üretilen bu havlu çeşidi içerdiği görsellik ile mutfaklara şıklık katar. Askılı mutfak havlusu; havlunun kenarına veya ortasına eklenmiş küçük bir parça yardımıyla herhangi bir askıya asılabilir ve ortalıkta kötü görüntü yaratmaz. İşlevsel olması sebebiyle birçok yerde kullanılır. Mikrofiber mutfak havlusu; alanında uzman markalar tarafından piyasaya sunulan bu çeşit, üstün su emicilik özelliğiyle hem mutfaklarda hem de evde genel amaçlı temizlik için uygundur.

Mutfak havlusu boyutları; genelde 30*30 cm, 30*50 cm şeklinde olur. 2’li set veya 3’lü set şeklinde satılan modeller çok daha uygun fiyatlarıyla alıcılara hitap eder. Kanaviçe işlemeler, çiçek dokumaları gibi özellikleriyle her mutfağın olmazsa olmaz eşyalarından mutfak havlusu çeşitlerini en uygun fiyatlarla Cimri.com’da bulabilirsiniz.