Marka
Neva
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Mutfak Ürünleri Kullanımı Nasıl Olmalı?

Her evde ya da mutfağı olan ofiste mutfak gereçlerine ihtiyaç vardır. Tencere çeşitleri, tava çeşitleri, sürahi modelleri, çeyizlik yemek takımları, hediyelik fincanlar, hediyelik kahve takımları, saklama kapları, bıçak setleri, kahvaltı takımları, cezve takımları, kesme takımları, ekmek kutusu modelleri, kavanozlar ve daha fazlası için Mutfak Ürünleri Kategorisini tercih edebilirsiniz. Zahmetsizce evinizin ya da ofisinizin mutfak malzemelerini tamamlayabilirsiniz.

Küçük Mutfaklarda Mutfak Gereçlerini Nasıl Daha Düzenli Kullanabilirsiniz?

Çeşit çeşit tava takımları, kavanozlar, saklama kapları, servis tabakları, fincan setleri, bıçak takımları, ekmek kesme tahtaları almak güzel de bunları küçük mutfaklara sığdırmak ve düzenli bir biçimde kullanmak zor, diyorsanız size bir kaç kolaylaştırıcı ipucu verebiliriz: Dolaplarda da dikey alanları kullanın. örneğin derin bir dolaba sahipseniz bunun alt yüzeyini kullandığınız gibi yan ve tepe yüzeyini de kullanabilirsiniz. Bu amaçla dolaba monte edebileceğiniz ara raflar alabilir ya da askılıkları kullanabilirsiniz. Örneğin cezve, tava, kepçe gibi malzemeleri dolap içine asabilirsiniz. Yine rafların aralarına yenilerini ekleyerek daha düzenli bir kullanım alanı yaratabilirsiniz. Ayrıca mutfak duvarlarına da fincan, cezve, kesme tahtası asabileceğiniz şık askılıklar alabilirsiniz. Bunlar size ek alan yaratacaktır.

Yemek Takımı Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yemek takımları, özel sofralar için en şık tasarımlar arasından özenle seçilir. Genellikle de çeyiz alışverişi listesine dahil olan yemek takımları, modern, klasik, düz, çok desenli gibi farklı tarzlarda olabilirler. Her bir yemek takımı tasarımı da gerçekten çok güzeldir. Onlarca güzel yemek takımları içinden seçim yapmak bazen çok zor olabilir. Ancak hazırlayacağınız sofralar için belirli bir tarz seçerek bu durumun üstesinden gelebilirsiniz. Örneğin beyaz dantelli masa örtüsü, beyaz kumaş peçetelerle hemen her yemek takımı güzel görünür. Dilerseniz belirli bir renk belirleyerek masa örtüsü, çatal bıçak takımı, peçeteler ve yemek takımını bu renkte seçerek keyifli bir şıklık elde edebilirsiniz. Yemek takımı seçimi konusunda dikkat edilecek bir diğer detay da çok desenli tabaklarda bol salçalı Türk yemeklerinin kendini göstermeyeceğidir. Bu nedenle daha sadece takımlar seçmekte fayda var.

Mutfak Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

Desenlerinin solmasından korktuğunuz porselenleri elde yıkamayı tercih edebilirsiniz. Bulaşık makinesi deterjanının güçlü temizleme özelliği, desenlerin solmasına neden olabilir. Kesme tahtası temizliği ise aile sağlığı açısından çok önemlidir. Örneğin et kesme tahtasında diğer işlemleri yapmamanız tavsiye edilir. Tencereleri temizlerken de bir süre içlerine sıcak su döküp bekleterek kirin kabarmasını ve kolayca temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Rende, bıçaklar ve şişe açacakları gibi metal ürünleri bulaşık makinesine atmamak ve güçlü temizlik malzemeleriyle yıkamaktan kaçınmak önemlidir. Bunları nemli bir bezle silmeyi tercih edebilirsiniz. Tencereleri temizlerken de onlar için özel olarak üretilmiş olan temizlik malzemelerini kullanabilirsiniz. Tencereleri ıslak olarak raflara koymamaya özen göstermek de önemlidir.