• Mobilya ve dekorasyon kategorisinde bulunan mutfak dolapları, hem mutfaktaki dekorasyonu şık hale getiren hem de birçok eşyayı içerisinde saklayabildiğiniz mobilyalardır. Depolama alanı olarak kullanacağınız mutfak dolapları günümüzde pek çok farklı model bulundurmakta ve dekorasyonunuza uygun modeller rahatça bulunabilmektedir. Cimri’de Kenyap, Sanal Mobilya, Dekorister, Derya Dekor gibi onlarca markanın içerisinden mutfağınıza en uygun mutfak dolaplarını bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile dilediğiniz modele sahip olabilirsiniz.

  • Mutfak Dolapları Nasıl Seçilmelidir?

    Mutfağın ana unsurlarından biri olan mutfak dolaplarını seçerken bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Mutfak dolaplarının seçiminde en önemli unsur mutfak dolabınızın yapıldığı malzemedir. Mutfak dolaplarınızın yeterli genişliğe sahip olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Dolaplarınızı depolama alanı olarak kullanmanız gerektiğini unutmamalı; tencere ve diğer elektronik eşyalarınızın sığabileceği bir mutfak dolabını tercih etmeniz gerekmektedir. Mutfak dolabı tercihinizi bol çekmeceli bir modelden yana kullanırsanız, depolama konusunda kategorilere ayırma işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Mutfak dolaplarınızda stoplama mekanizmalarının da takılabilmesine uygun olmasına dikkat etmeniz de seçimleri etkileyecek önemli unsurlardan biridir.

  • Mutfak Dolapları Nasıl Silinir?

    Mutfak dolapları, mutfağın en çok kirlenen kısımlarından biridir. Yemek yaparken sıçrayabilen yağlar ve tozlar mutfak dolaplarınızı kirletmekte ve silinmesi zor olabilecek lekeler oluşturmaktadır. Bu noktada mutfak dolaplarınızın dışını sıklıkla silmeniz, iç kısımlarını ise en az ayda bir kere temizlemeniz hijyen açısından önemli olacaktır. Mutfak dolaplarınız ahşap ve kaplama ise; ılık bir suyun içerisine koyacağınız ahşap temizleyici malzeme ile mutfak dolabınızın iç kısmını silebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise kuruladığınıza emin olmanızdır. Aksi takdirde mutfak dolabınızda şişme meydana gelebilir. Mutfak dolabınızın iç kısmını ise yine dış yüzeyi temizlemek için hazırladığınız su ile yapabilirsiniz.

    Ahşap mutfak dolaplarının temizliğinde dikkat edilmesi gerekilen temel nokta ise, dolabınızın türüne göre ahşap temizleyicisini seçmenizdir. Mutfak dolabınızı lake olarak tercih ettiyseniz; temiz bir bezi ılık suyla ya da cam sil ile ıslatabilir ve yukarıdan aşağıya doğru silebilirsiniz. Lake mutfak dolabını silmek için bulaşık deterjanı, yağ çözücü gibi maddelerin kullanılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde lake mutfak dolabınızın yüzeyinde açılmalar veya renginde değişmeler meydana gelebilmektedir. Siz de mutfağınıza ve dekorasyonunuza en uygun mutfak dolaplarına Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.