Tezgah üstü kaplamaları, havuz kaplamaları, duvar kaplamaları ve diğer çeşitli amaçlarla kullanabileceğiniz Betaş, Evarts, Kristal ve Belta markalı mozaik kaplama ürünlerini en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri kolayca karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız ürünün satışını yapan sanal alışveriş sitelerini sizin için gezerek, en uygun fiyatlı alternatifleri tek tıkla ekranınıza getirir.

Havuz mozaikleri, havuzların içini kaplamakta kullanılırken, çeşitli mozaikler kullanılarak evlerin dış cepheleri de kaplanabilmekte, dış cephelerde çeşitli desenler oluşturulabilmektedir. Bunun yanında mutfak ve banyolar gibi ıslak zemin duvarlarında da uygulanmaktadır.

Mozik Kaplama Nedir?

Mozaik kaplama, sıklıkla havuz döşemesinde, evlerin dış cephelerinde, mutfaklarda, banyolarda ve pek çok çeşitli yerlerde kullanılabilir. Mozaiklerin mutfaklardaki kullanımı genellikle tezgah ile dolap arasında olmaktadır. Bu bölümün mozaik ile kaplanması, temizliğini de kolaylaştırır. Mozaikler, nemli bezlerle rahatlıkla temizlenebilir. Mozaiklerin pek çok farklı çeşidi vardır. Bunlardan biri de cam mozaiktir. Cam mozaik, cam hurdaları ve cam boyalarından imal edilir. Hurda camlar, toz haline getirildikten sonra renklendirilir ve şekillendirilerek fırına sürülür. Böylece yepyeni cam mozaikler üretilmiş olur. Bu mozaiklerden desen yapılabilir. Yapılacak olan desen önce bir kağıda çizilip daha sonra ölçülerek yapıştırılırsa daha faydalı olur. Cam mozaiklerin bazılarına kristal mozaik de denir. Bu camların hammaddesi genellikle silis kumundan üretilir. Silis kumundan üretilen cam mozaik hammaddesine clear adı verilir. Havuz kaplamalarında kullanılan mozaikler genellikle mavi ve turkuaz rengidir. Bazı havuzların dibinde, açık mavi ve mavi tonları kullanılarak desenler oluşturulur. Hem gündüz hem de havuz ışıklandırmalarıyla birlikte geceleri oldukça güzel bir görünüm sağlar. Mozaik kaplama zemin, daha çok ıslak zeminlerde kullanılır. Temizliği ve bakımı oldukça kolaydır. Suyla yıkanabilir, ıslak bezle silinebilir. En ucuz kristal mozaikleri, cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Mozaik Kaplama Fiyatları Ne Kadardır?

Mozaik zemin veya duvar kaplama fiyatları, kullanılan mozaik çeşidine, mozaik kaplama yapan yerlerin uyguladığı işçilik ücretlerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Mozaik kaplama malzemelerinizi en ucuz şekilde temin etmek isterseniz, en ucuz cam mozaikleri, cimri.com sitesinde, yer /yüzey kaplamaları kategorisi altında yer alan, mozaik kaplama sekmesini tıklayarak görüntüleyebilir, ürünleri listeleyerek fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Cam Mozaik Kaplama Nasıl Uygulanır?

Mozaik, küçük renkli cam ya da taş parçalarının bir bütün ya da desen oluşturacak şekilde bir araya getirildiği el sanatları uygulamasıdır. Antik Yunan sanatında, Bizans sanatında ve Osmanlı mimarisinde mozaik uygulamalarına sıklıkla rastlanır. Günümüzde de mutfak ve banyo yüzeylerinde şık cam mozaik uygulamaları kullanılmaktadır. Genellikle küçük renkli parçalardan oluşan cam mozaik uygulamaları yüzeyde şık bir görünüm yaratır. Üstelik cam mozaikler, seramik yaptırmaya göre çok daha kolay ve ekonomik bir biçimde yüzeye uygulanabilmektedir.

Cam mozaik kaplama uygulayacağınız zeminin temiz ve kuru olması en önemli kuraldır. Bu nedenle yüzeyi varsa pürüzlerden temizlemeli ve kuru bir bezle mutlaka silmelisiniz. Eğer yüzeyde pütürler, engebeler varsa bunları sert bir kazıyıcı yardımıyla temizleyerek pürüzsüz bir görünüm elde etmeniz gerekir. Çimento esaslı bir yapıştırıcıyı yüzeye yayın. Cam mozaikleri derzleri birbirini tamamlayacak şekilde düzgünce çimento bazlı yapıştırıcı sürdüğünüz yüzeye yerleştirin. Yaklaşık bir ya da iki saat sonra da derz dolgu uygulamasına geçilir. Cam mozaik derz dolgusu olarak adlandırılan bir ürün kullanarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Cam mozaik kaplama uygulamasında kullanılacak malzemeler, pala, derz, yapıştırıcı harç ve kuru temiz bir bez şeklinde özetlenebilir. Cam mozaik kaplama uygulamasında, çimento bazlı polimer katkılı yapıştırma harçları en ideal sonucu verirler.

Cam Mozaik Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Alçı yüzeylerde, metal yüzeylerde, ahşap yüzeylerde cam mozaik uygulaması yapılamaz. Bunun dışında tüm duvar yüzeylerinde yatay ve dikey olarak cam mozaik kullanılabilir. Banyo, mutfak, havuz içi gibi alanlar, cam mozaik uygulamasının yapıldığı alanlar arasındadır.

Cam Mozaik Kaplama Fiyatları?

Uygun fiyatla cam mozaik almak için cam mozaik markalarının verdiği fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca almak istediğiniz cam mozaik kaplama markasının diğer online satış kanallarındaki fiyatlarını cimri.com’da kolayca karşılaştırabilirsiniz. Kristal, Betaş, Wescoo, Evarts gibi markaların ürünlerine kolayca ulaşabilirsiniz.