Araçları kullanırken, dış temizliğine özen gösterildiği gibi iç temizliğine de dikkat edilir. Dış temizlik aracın görüntüsünü güzelleştirirken, iç temizlik ise araç performansının korunmasını etkiler. Araç iç temizliğinin önemli bölümlerinden biri de motor bölümünün temizlenmesidir. Araç motor temizliği için kullanabileceğiniz en ucuz motor temizleyici ürünleri, cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz.

Motor Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Yağ sızmaları ve antifriz gibi kimyasalların motorun dış bölümüne dökülmüş olması, motoru kirletir. Motor temizliği düzenli olarak yapılırsa, bu kimyasallardan kaynaklı kötü kokular, araç içine gelmez ve aracın motor performansı artar. Temiz bir motor, aracın satışı sırasında da olumlu bir izlenim yaratır. Aracı satın almak isteyen kişiler genellikle aracın dışına baktıkları gibi içine de bakarlar ve aracın bakımlı ve temiz kullanılmış olması, satış fiyatını doğrudan etkiler. Motorun içini deterjanlı suyla temizlemek, elektronik aksamın arızalanmasına neden olabilir. Aracın motor temizliği yapılmadan önce motorun soğuk olması önemlidir. Ayrıca, motor temizliği yaparken, ellerde yağ izi oluşmaması adına eldiven kullanmak faydalı olur. Motoru parça parça temizlemek daha iyi sonuç verir. Motor parçalarındaki yağ lekeleri kolay çıkmayabilir. O nedenle motor temizleme spreyi sıktıktan sonra bir süre beklemek iyi olur. Daha sonra diş fırçası veya benzeri bir fırça kullanarak motordaki yağları temizleyebiliriz. Yağ, yanıcı bir madde olduğundan, temizleme sonrası eser kalmaması için bir miktar su sıkabiliriz. Temizlik bittikten sonra plastik kısımları kurulanır. Bazı uzmanlar, yağ sökücü spreylerin kayış bölümlerine sıkılmamasını tavsiye ederler. Bu işlem için yağ sökücü ve motor temizleyici spreyleri de kullanabilirsiniz. Motordaki paslı bölümleri temizlemek içinse pas sökücü kullanılabilir. Motor temizliğiniz için ihtiyacınız olan en ucuz motor temizleyici spreyleri cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Motor Temizleyicilerin Fiyatları Ne Kadardır?

En uygun fiyatlı motor temizleyici malzemeleri, cimri.com sitesinde, motor bakımı kategorisi altında yer alan, motor temizleyici sekmesine tıklayarak görüntüleyebilir, temizleyici ürünleri karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız ürünün satışını yapan online alışveriş sitelerini sizin için gezerek, en uygun fiyatlı alternatifleri bulur ve tek tıkla ekranınıza getirir.