Hem evlerde hem de işyerlerinde bulunan mobilyaların konforlu ve dekoratif olması birçok kişinin önem verdiği bir konudur. Ancak bazen mobilyaların küçük parçalarında meydana gelen kırılma, çatlama, bozulma, kaybolma gibi etkilerle, mobilyaların konforu ve görselliği bozulabilmektedir. Böyle durumlarda bozulan parçaları yenilemek için mobilyalar için üretilen aksesuarları incelemek ve değiştirmek faydalı olur.

Mobilya aksesuarları nelerdir?

Ayarlı pergola ayağı, köşebent, baza ayağı, mobilya ayağı, rulet, kulp, çekmece rayı, gizli raf taşıyıcı, düğme kulplar, dolap askı elemanı, masa ayakları, ahşap görünümlü yapışkanlı folyolar, baza klipsi, gönye köşeler, mobilya ayağı gibi mobilyalarda kullanılan aksesuar çeşitleri vardır. Bu ürünler genellikle mobilyanın işlevini ve görselliğini tamamen etkileyebilecek tarzda ürünlerdir. Örneğin, pufun bir ruleti kırılsa puf hem kötü görünür hem de artık elle taşınmak zorunda kalır, yemek yediğiniz masanın bir ayağında problem olsa masa sallanır ve yemek yerken keyfiniz kaçar, hatta üzerindeki içecekler dökülebilir, raylı çekmecenizin rayı bozulsa çekmece açılmaz. Açılsa da zor açılır, zor kapanır. Hatta görüntü olarak da yamuk durabilir. Çekmecenizin bir kulpu düştüğünde ve kaybolduğunda hem açılması çok zorlaşır hem de görüntü olarak iyi durmaz. Düşen kulpunuzun aynısını bulamıyorsanız, beğendiğiniz başka model bir kulpla değiştirebilirsiniz. Genellikle böyle durumlarda görsel bir bütünlük olabilmesi açısından tek bir kulpu değiştirmek yerine, çekmece veya dolaplarda aynı mobilya üzerine bulunan diğer kulpları da değiştirilmesi tercih edilir. Yani, bu aksesuarlar küçük parçalardır, fakat mobilyanın konforunu ve görselliğini tamamen etkileyebilirler. Eşyalarınızdaki aksesuarları yenilemek isterseniz, en ucuz mobilya aksesuarlarını cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Mobilya aksesuarları ve fiyatları ne kadardır?

Bu ürünlerin fiyatları, ürünün çeşidine ve markasına göre değişkenlik gösterir. Hafele, Kama, Ermo, Nur-Al Hırdavat, Rico, D-C Fix, Diall ve Modelsa marka en uygun fiyatlı mobilya aksesuarlarını, cimri.com sitesinde, ev ve dekorasyon aksesuarları kategorisi altında yer alan, mobilya aksesuarları sekmesine tıklayarak görüntüleyebilir, ürünleri inceleyerek fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, mobilyanız için aradığınız aksesuarları bulmanıza yardımcı olmak adına, mobilya aksesuarı online satış yapan mağazaları sizin için gezer ve en ucuz ürünleri tek tıkla ekranınıza getirir.