• Beyaz eşya kategorisinde bulunan mini fırınlar ve midi fırınlar, az yer kaplamaları ve pratik kullanımları sebebiyle mutfaklarda sıkça tercih edilmektedir. Farklı hız ayarları, renkleri ve hacimleri bulunan mini – midi fırınları mutfaklarınızda dilediğiniz yemekleri en lezzetli şekilde yapabilirsiniz. Cimri’de Luxell, Arçelik, Şamdan, Simfer, Bluehouse gibi onlarca markanın içerisinden ihtiyaçlarınıza en uygun mini-midi fırınları bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile hemen sahip olabilirsiniz.

  • Mini-Midi Fırın Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

    Günümüzde yaşadığımız hızlı hayat bizi giderek küçük ev aletlerine ve pratik ürünlere itmektedir. Ankastre mutfaklardaki fırınların giderek küçük tasarlanması ve mini-midi fırınların da gün geçtikçe tercih sebebinin olmasının nedenlerinden biri de bu durumdur. Teknolojinin gelişmesi ile mini-midi fırın işlevselliğinde fırınlardan farkı bulunmamaktadır. Ancak diğer beyaz eşyalarda olduğu gibi, mini-midi fırınları satın almadan önce de dikkat edilmesi gerekilen bazı hususlar bulunmaktadır. Bu önemli hususlardan ilki, mini-midi fırın almadan önce ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde belirlemekten geçer. Mini-midi fırını koyacağınız yere, sabit mi kalacağına ve ne gibi yemekleri pişireceğinize göre bir fırın modeli belirlemek bu noktada önemlidir. Bir mini-midi fırının en önemli özelliği yalıtım kalitesidir. Fırınınızın elektrik tüketimini de, yiyeceklerin eşit pişmesini de yalıtım kalitesi belirlemektedir. Mini-midi fırın seçimlerinde bir diğer önemli özellik ise yalıtımdan sonra gelen kapak kalitesidir. Pek çok mini-midi fırının gövde yalıtımı olsa bile kapak kaliteleri verimli çalışmalarını engelleyebilmektedir. Kapağın iyi bir iç görünüme sahip olması da oldukça önemli bir etkendir.

    Çift camlı kapakların ise ya contalı olmaları ya da araya dökülebilecek malzemelerin temizlenebilmesi mini-midi fırınlarda da çok önem arz etmektedir. Kapak kalitesinin iyi yalıtımlı olması, mini-midi fırında kapağı açtığınızda is ısının düşmemesini sağlayacaktır. Mini-midi fırınlarda turbo özelliğinin olması da oldukça önemli bir özelliktir. Turbo ile içeride oluşan hava akımı sıcaklığın tüm yüzeylere işlemesini kolaylaştırmaktadır. Son olarak mini-midi fırınlarda satın alınırken dikkat edilmesi gerekilen önemli özelliklerden biri de fırının ergonomik olmasıdır. Mini-midi fırının iyi bir iç aydınlatmasının olması, yemeği pişirirken kapağı açmanıza gerek bırakmayacaktır. Gizlenebilir düğmelerin bulunması mini-midi fırınların temizliğini kolaylaştırabilirken emaye iç kaplama da aynı şekilde kolay bir temizlik yapmanızı sağlayacaktır. Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda en uygun mini-midi fırınları Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile bulabilirsiniz.