Bileşenler kategorisinde bulunan mikrofon ve kulaklıklar, özellikle oyun oynayan kişilerin vazgeçilmez ürünlerinden birisidir. Müzik dinlemek ya da daha iyi bir ses kalitesi elde etmenizi sağlayacak kulaklıklar günümüzde kullanım açısından ikiye ayrılmaktadır. Bu kulaklık modellerinden ilki bilgisayarlar için tasarlanan geniş kulaklıklar diğeri ise daha çok mobil cihazlarda kullanılabilen taşınması kolay kulaklık modelleridir. Cimri.com’da Snopy, Philips, Sony, Jabra ve Logitech gibi binlerce markanın içerisinden size en uygun kulaklık modeline ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile dilediğiniz kulaklık modeline sahip olabilirsiniz.

  • Kulaklık seçerken nelere dikkat edilmelidir?

    Kulaklık seçimlerinizi yaparken dikkat etmeniz gereken ilk nokta kulaklığın özellikleri ve ses kalitesidir. Kulaklıklar, tiz sesi ve bas sesi arasındaki dengeyi sağlayarak ses ayrıntılarını korumalı ve zenginliğini bozmadan sesin frekansını yükseltmelidir. Kulaklık seçimlerinizde bu konuyu göz önünde bulundurarak, müzik türleri arasında size rahatsızlık vermeyecek özellikteki kulaklıkları tercih etmeniz gerekmektedir. Bir diğer önemli özellik ise kulaklığın işlevselliği ve içerdiği kontrol modülleridir. Kulaklık girişlerinin standart hale gelmesinden sonra giriş biçimlerine göre bir sıkıntı bulunmamaktadır. Ancak kulaklıkların işlevselliği örneğin ses açma ya da telefondaki aramaları açma gibi özellikler barındırabildiğinden bu özelliklere göre tercih yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Tercih edeceğiniz kulaklığı, kullanacağınız cihaza bağlı olarak seçmeli ve ona göre fonksiyonlarına da özen göstermelisiniz. Kulaklık seçimlerinde önem arz eden noktalardan biri de rahatlıktır. Kulaklığın; başınızı, kulağınızı ve kulak içine giden kanalları nasıl hissettirdiği oldukça önemlidir. Uyumsuz malzemelerden üretilen bir kulaklık uzun vadede hem sağlığınız açısından hem de rahatlığınız açısından sorun çıkartmaya başlayabilir. Bu nedenle kulaklığınızın sizi memnun etmesi ve rahat olmanız oldukça önemlidir. Kulaklık seçimlerinde tasarım da kullanım alanınıza göre önemli olacaktır. Spor ya da günlük kullanımlarda daha hafif olduklarından kulak içi kulaklıkları tercih edebilirsiniz. Kulaklıkların sesi ne kadar izole ettiği de önemli bir konudur. Dışarıdan gelen sesleri kulaklığınızın izole etmesi, sizin dikkatinizin dağılmasını ve aynı zamanda dış sesler ile dinlediğiniz müziğin karışmasının önüne geçecektir.

    Siz de ihtiyaçlarınıza ve size en uygun kulaklık modeline Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.